Kazí se Vám voda ve vířivce? Poradíme vám jak tomu předejít.

Máte doma vířivý bazén a chtěli by jste si užívat pohodlný relax v teplé a křišťálové vodě. Ale nějak to není ono. Voda je za pár dní po napuštění zakalená, někdy ani nedohlédnete na dno. Tvoří se Vám spousta pěny, jen zapnete cirkulační systém a občas se Vám zdá, že voda je cítit. A ani větší dávkování bazénové chemie nepomůže problémy odstranit. Co nyní dělat?

Musí se to vzít prostě z gruntu! Než se trápit a lít do vířivky litry a litry bazénové chemie, pojďme odstranit příčiny vašeho trápení. Aby jste dokonale vyčistili veškeré součásti vířivky, které přijdou do styku s vodou a mohou tudíž být zdrojem znečištění, připravil jsme postup v několika základních krocích.

Postup jak dokonale vyčistit vířivý bazén

  1. Před vypuštěním staré vody nejdříve vyčistěte cirkulační systém. Ten totiž bývá hlavním zdrojem znečištění. Použijte speciální přípravky na to určené. Buď Spa Rohrreiniger a nebo GUAASTAR nepěnivý. Oba fungují skvěle a poradí si i se zažranými nečistotami. Jen při doopravdy velkém nánosu budete muset možná čištění udělat dvakrát. Poznáte to především podle velkého množství pěny, která se bude tvořit při spuštění cirkulačních systému naplno. To je nezbytné pro dokonalou očistu.
  2. Vyměňte si filtry. Kartušové filtry se musí kromě běžného čištění proplachem v čisté vodě také pravidelně vyměňovat, aby byla zachovaná jejich dokonalá čistící funkce. U mobilních vířivek doporučuje výrobce výměnu filtru minimálně každý měsíc. U klasických vířivých bazénů může být doba i delší, podle kapacity filtru. Můžete také výrazně prodloužit životnost použitím speciálního přípravku Filter Cleaner.
  3. Po vypuštění vody nastal čas k mechanickému vyčištění stěn a dna vířivého bazénu. Jsou pro to opět určené speciální čistící prostředky, které pomohou i s případnými usazeninami vodního kamene. Nastříkejte prostředky na stěny a dno, nechejte chvíli působit a pak případně mechanicky dočistěte a opláchněte vše čistou vodou. 
  4. Nyní bychom měli mít dokonale vyčištěné všechny plochy ve vířivém bazénu, takže už můžeme přistoupit k napuštění nové vody. Abyste prodloužili životnost vířivky, doporučíme ještě jednu zásadní věc. Použijte vhodný prostředek zamezující usazování vodního kamene na stěnách vířivky, ale především na topném tělese. Uděláte tím vaší vířivce neocenitelnou službu. Speciálním přípravkem je Super SPA změkčovač, který dokonce pomůže časem odstranit i již vytvořené usazeniny. No a na závěr ještě nezapomeňte upravit hodnotu pH do rozmezí 7.0 - 7.4. Použitím Ph plus, Ph mínus tekutý či Ph mínus granulát 
  5. Poslední rada, která je ale snad samozřejmostí: dodržujte základní hygienu. Před vstupem do vířivky se osprchujte a použijte přitom i vhodné mycí prostředky aby jste odstranili zbytky staré kůže a mastnotu z vaší pokožky.

 

  • Máme vyčištěno
  • vodu ošetřenou
  • můžete přikročit k nadávkování bazénové chemie, kterou jste zvyklí běžně používat. Ať už bezchlorová, kyslíková, na bázi bromu či klasiká chlorová chemie, vždy Vám bude mnohem lépe účinkovat, pokud Vaše vířivka bude čistá a bez nánosů vodního kamene.

Podrobný postup jak vyčistit oběhový systém naleznete také v naší Poradně bazénové chemie.

Fotolia_81749845_S