Guaastar nepěnivý - čištění vířivých bazénů

Kód: 800/5 L
Značka: QZP
1 925 Kč / ks
Skladem
Varianty litrů
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
  • Guaastar nepěnivý je koncentrovaný intenzivně čisticí, nepěnivý prostředek, který je určený jak pro lázeňské provozy, bazény a aquaparky na čištění hydromasážních a perličkových van, tak také pro čištění vířivek a SPA, bazénových filtrů, akumulačních jímek a přepadových žlábků.

Detailní informace

Detailní popis produktu


Při běžném provozu vířivky či SPA se Vám může zdát, že pokud dodržujete správný postup, máte vodu stále čistou a běžné ošetření kyslíkovou bazénovou chemií či bezchlorovou chemií Vám dostatečně zajišťuje její kvalitní desinfekci. V běžném provozu, především v soukromých vířivých bazénech, kde se voda ponechává ve vířivce 2 - 3 měsíce a pravidelně se nevypouští se ovšem postupně usazují v cirkulačním potrubí nečistoty na nichž se postupně ve velkém množství množí bakterie a řasy, na které běžná údržba nestačí. Je tedy třeba myslet na důkladné vyčištění cirkulačního systému při celkové výměně vody, aby se tyto nežádoucí organismy odstranili.

Kvalitní vyčištění cirkulačního systému Vám zajistí právě tento revoluční koncentrovaný přípravek na bázi polymerů PHMG jež se skvěle osvědčil v mikrobiologických testech mezi ostatními konkurenčními produkty, které zdaleka nedosáhly tyk skvělých výsledků.

Přípravek nabízí bezkonkurenční účinnost,  je bez chlóru a jakýchkoliv karcinogeních látek, lze jej dávkovat přímo do vody ve vířivce před jejím vypuštěním a i přitom zaručí plnou účinnost.

Přípravky GUAA STAR vytváří na ošetřovaném povrchu vrstvu polymeru, která je aktivní a schopná ničit bakterie a viry po dobu minimálně osmi hodin. Při opakovaném použití tak zabezpečí účinnou dlouhotrvající mikrobiální ochranu.

Použití:

Dávkování do vodního objemu výše uvedených zařízení a následné vypuštění.  Guaastar je určený zejména pro čištění vířivkových a perličkových van v provozech jak BALNEO a lázeňských, tak i pro čištění stěn a přepadových žlábků WELLNESS vířivek i bazénů a pro čištění pískových filtrů bazénu. Je vhodný také pro čištění podlah a stěn mokrých provozů lázní, bazénů a aquaparků jak ručním, tak i strojním čištěním.
 

Dávkování:

Vířivé bazény: 100 - 200ml / m3 do znečištěné vody před jejím vypuštěním. Dávkujeme úměrně dle objemu vířivého bazénu (nezapomeňte započítat všechnu vodu, včetně případné akumulační jímky). Nechte vířivku v chodu se všemi prvky vodními i vzduchovými cirkulovat po dobu 5 - 10 minut. Poté vylijte včetně akumulační jímky všechnu vodu. Opláchněte stěny, případně je dočištěte a můžete napouštět novou vodu.

Vodoléčebné vany: 20 – 40 ml na objem vany (cca 200 litrů), přidává se do  vody po pacientovi, 3-5 minut chod vířivky – perličky, vypuštění, otření stěn, oplach, povrchová desinfekce (např. DEZISAN). Prvních 14 dnů doporučujeme přidávat do každé  vany po pacientovi, poté, dle mikrobiologických výsledků postačuje 4 – 5 x denně.   

Bazénové filtry: (vč. wellness vířivek atd.): filtr na potrubí odstavíme a do filtru  nalijeme  cca 0,75 litru GUAA Star – nepěnivý na m2 plochy filtru a ponecháme  nejméně  tři hodiny, poté propláchneme filtr do odpadu. U wellness vířivek provádíme  při výměně vody, u bazénů  1 x za  3 – 5 týdnů. Vlasové filtry po hrubém očištění ponecháme v nádobě s 2% roztokem GUAA Star – nepěnivý alespoň 3 hodiny.     
 
Akumulační jímky a přepadové žlábky: stěny otíráme 2% GUAA Star – nepěnivý , poté opláchneme (doporučen oplach WAPkou)

Bezpečnostní upozornění:

„Používejte biocidní přípravky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.“
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Čištění a údržba
Záruka: 2 roky