Bezchlorová chemie do vířivek GUAA

Když se ponoříme do teplé vody ve vířivém bazénu, chceme především relaxovat a mít pocit naprostého uvolnění. Už proto je naprostou nezbytností křišťálově čistá voda bez jakýchkoliv nežádoucích pachů a pocit dokonalé čistoty.

Ve vířivých bazénech je údržba čisté vody naprostou nezbytností, protože vzhledem k jejímu relativně malému objemu vzhledem k počtu osob a poměrně vysoké teplotě má tendenci se rychleji "kazit" než v klasických zahradních bazénech.

Moderní metodou jak udržet vodu ve vířivce křišťálově čistou je použití bezchlorové chemie na polymerové bázi GUAA. Její působení je velice široké: likviduje viry, plísně, bakterie a také účinně zabraňuje růstu řas. V tomto mají výhodu proti chlorovým přípravkům, které řasy samy nedokážou likvidovat a musíme přidávat do vody navíc samostatné algicidy.

Návod na údržbu vody ve vířivce bezchlorovou chemií

Uvedení vířivky do provozu

 • V první řadě je potřeba mít vířivý bazén naprosto čistý, včetně cirkulačního systému. Pokud máte novou vířivku, stačí běžné propláchnutí ale nevíte li jistě, v jakém stavu je oběhové zařízení, doporučujeme nejdříve vyčistit cirkulační systém, případně očistit stěny vhodným přípravkem (Například Laguna Clear, nebo Hanscraft Cleaner).
 • Po napuštění vody a zapnutí oběhového okruhu by prvním krokem mělo být, obzvláště v případě tvrdé vody, použití změkčovače, který nejen ochrání stěny vířivky před usazováním vodního kamene, ale také topné tělísko, kterému tím výrazně prodlužujete životnost.
 • Dalším krokem je úprava pH na optimální hodnotu 7 - 7,2. Použijte tester pro změření pH a následně přípravky pH minus (je to běžnější příklad pro snížení hodnoty pH) případně pro zvýšení hodnoty pH přípravek pH plus.
 • První dávkování přípravku bezchlorové chemie GUAA Pool Whirplool je 250 ml / 1000 lt vody. Přípravek můžete vlít přímo do vody. Mějte zapnutý oběhový systém, aby se dokonale rozmísil.
 • Pro dlohodobé udržení kvality vody ve vířivce doporučujeme kombinovat použití GUAA Pool Whirlpool s oxidačním přípravkem GUAA Pool Oxi.
 • Dávkování jakýchkoliv přípravků provádějte bez přítomnosti osob ve vířivce. Jakmile se přípravky dokonale rozmíchají můžete se začít koupat.

Pravidelná údržba vody ve vířivce

 • Pravidelně měřte hodnoty pH a upravujte průběžně na hodnotu 7,0 - 7,2. Je to důležité nejen pro účinné působení bezchlorové chemie, ale také tím chráníte svou pokožku a zabráníte korozi technických zařízení vířivky.
 • Průběžné dávkování přípravku GUAA Pool Whirlpool je potřeba v intervalu cca 7 - 14 dní (podle stupně používání vířivky) v dávce 100 ml / 1000 lt.
 • Přípravek GUAA Pool Oxi je důležité používat průběžně také. Zabezpečuje totiž celkové prokysličení vody a pomáhá odstranit organické zbytky. Dávkování přípravku je 1 x za 10 - 12 dní v množství 20 - 25g na 1000 lt vody (zarovnaný uzávěr dózy má přibližně 100g takže čtvrtina na 1 m3). Přípravek rozpusťe v jednom kyblíku vody a můžete nalít na hladinu vířivky nebo ještě lépe přes skimmer, aby došlo k rychlejšímu rozmíchání přípravku ve vodě. Vše samozřejmě při zapnutých tryskách. V případě problémů se zákalem vody a extrémním zatížení se dávkuje častěji. Koupat se můžete zhruba za hodinu.
 • UPOZORNĚNÍ: GUAa POOL WHIRLPOOL a GUAa POOL OXI nepoužívejte společně, dodržujte časové rozmezí 4 až 6 hodin.
 • V případě vyšší pěnovosti vody ve vířivce používejte přípravek GUAA Pool Antifoam. Tento vytváří bílou tekutou emulzi na hladině a účinně tak odstraňuje vzniklou pěnu. Dávkuje se v množství 10ml/m3 vody. Uvedené množství přípravku rozmíchejte v kyblíku s vodou a aplikujte na hladinu vody. Případně můžete použít nalitím do lahve se sprayovou hlavicí a pěnu postříkat.

Bezchlorová úprava vody ve vířivce - návod v PDF

Fotolia_178650895_S

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení