Jak prodloužit životnost vaší vířivky

Koupí klasického vířivého bazénu či nafukovací vířivky začíná také starost s jeho údržbou. Nejedná se jen o používání vhodného typu bazénové chemie, ať už na bázi chloru, kyslíkových tablet či polymerové bezchlorové chemie pro ošetření nezávadnosti vody a její desinfekci, ale jde také o ochranu vlastní technologie vířivek. Asi nejčastější příčinou problémů bývá zanesení topného tělesa "sanitrem", který se podobně jako ve varné konvici postupně usazuje na topné spirále a snižuje její účinnost, až může zapříčinit její úplné selhání.

vodni-kamen-na-topnem-telese-01vodni-kamen-na-topnem-telese-02

Takto vypadá zanesené topné těleso po necelém roce pokud se nepoužívají vhodné prostředky pro usazování vodního kamene

Co použít aby se topné těleso ve vířivce nezanášelo?

Většina výrobců proto doporučuje používat prostředky, které zabraňují tomuto usazování vodního kamene. Jedná se takzvané maskovače kovů (inhibitory), které na sebe naváží sloučeniny minerálů a zabrání jejich usazování na stěnách vířivky a dalších zařízeních. Mezi klasické přípravky patří Calzestab Eisen, od společnosti Chemoform a nebo Laguna Ca od Stachemy.

V případě, že již problém s usazování nastal, doporučujeme použít speciální a velice účinný přípravek Metal Magic, který řeší také problémy s dalšími sloučeninami kovů na bázi železa a manganu, ale také dokáže postupně usazeniny "rozpouštět".

Vedle Metal Magicu máme v nabídce také přípravek SPA Super změkčovač, který je určený přímo pro vířivé bazény v menším balení 250 ml.

Vzhledem k tomu, že vířivka není zdaleka levná záležitost, určitě se vyplatí investovat do její ochrany a předcházet možným problémům.

Jak-prodlouzit-zivotnost-virivky

Samozřejmostí by mělo být také používání přípravků zabraňujících usazování vodního kamene v klasických bazénech. Také v tomto případě prodlužujete životnost bazénů a chráníte jejich technologie. Prevence je vždy lepší, než řešit až nepříjemné následky. Přípravky jako Calzestab Eisen či Laguna Ca vám v tomto ohledu udělají neocenitelnou službu. A samozřejmě používejte na zazimování bazénů speciální přípravky, které mimo nežádnoucích organismů řeší také usazování minerálních sloučenin.