Novinky

Zazimování bazénu

Správné zazimování bazénu na podzim je důležitou součástí provozu každého venkovního bazénu. Případná nedbalost či chyby v postupu vám mohou na jaře přidělat násobně více práce s obnovou bazénu pro jarní a letní provoz. V horších případech může dojít dokonce k jeho poškození.

Způsob zazimování se však liší v závislosti na typu bazénu. Jinak je potřeba přistupovat k zapuštěnému bazénu, jinak k nadzemnímu, laminátovému, z betonu atd. Roli hraje také umístění strojovny a trubek. I přes různorodost bazénů a náležitou přípravu na zimu, existují obecné rady a postupy, které platí pro drtivou většinu bazénů.

shutterstock_132094823

Kdy začít?

Načasování doby, kdy se pustit do práce, není nikterak složité. Důležité je však se zazimováním začít dříve, než noční teploty trvale klesnou pod bod mrazu. Vhodné je také začít v době, kdy se teplota vody pohybuje mezi 10 a 15 stupni. Totiž ve vodě s takovou teplotou se již příliš nemnoží bakterie.

Čím začít?

Nejprve je potřeba z bazénu vyjmout schůdky, které očistěte a připravte k uskladnění. Dále odstraňte z hladiny vody plovoucí nečistoty. Vyčistit je nutné také dno bazénu. Postačí jej vysát bazénovým vysavačem.

shutterstock_118900294

Zazimovací roztok

Je-li bazén zbaven nečistot, můžete postoupit k použití roztoku pro zazimování bazénu. Přípravek rozmíchejte a vlijte do bazénu, nejlépe podél stěn. Potřebné množství roztoku závisí na objemu a tvrdosti vody. Na 10 m³ vody však potřebujete přibližně 200 – 400 ml roztoku. Po vlití zazimovacího přípravku je důležité vodu pořádně přefiltrovat.

917-2_zazimovaci-roztok-pro-zazimovani-bazenu

Poté můžete filtraci a hadice k ní odpojit a uschovat na místě chráněném před mrazem.

Ochrana před poškozením mrazem

Zazimovací roztok je zpravidla dezinfekčním a algicidním (protiřasovým) přípravkem. Nezamezí tak zamrznutí vody. Pro ochranu bazénu a jeho osazení je tak potřeba podniknout další kroky.

Upuštění vody

Během zazimování bazénu je důležité neopomenout upustit vodu. U množství upuštěné vody záleží na tom, co máte v bazénu nejníže osazené. Ať už je to skimmer, protiproud, sání vodních atrakcí, trysky nebo světlo, vodu upusťte alespoň o 10 cm níže. Upustíte-li vodu o něco více, nic tím nezkazíte. Důležité je, aby během zimy voda nestoupla k osazení bazénu. Mějte na paměti, že hladina vody může stoupnout i přesto, že bazén přikryjete plachtou. Tíha vody a sněhu totiž může plachtu uprostřed ponořit dovnitř bazénu a vytlačit tak vodu výše.

Ochrana stěn bazénu

Rozpínající se led je pro stěny bazénu nebezpečný. Lze je však ochránit pomocí obyčejných PET láhví, které naplňte z části vodou nebo pískem a položte na hladinu vody. PET lahve na hladině vody sice nepůsobí příliš esteticky, nicméně po zakrytí bazénu plachtou je stejně nikdo neuvidí.

Zakrytí plachtou

Posledním úkolem je tedy přikrýt bazén plachtou, která zabrání tomu, aby se do bazénu dostaly nečistoty a zároveň vodu chrání před světlem. Právě světlo ve vodě podporuje tvorbu mikrobů.

shutterstock_1586724181

Údržba bazénu během horkých dnů

Údržba bazénu a správná péče o bazénovou vodu je důležitou podmínkou příjemného letního koupání v průzračně čisté vodě. Díky kvalitní bazénové chemii údržba bazénu dnes již nemusí být tak náročná jako dřív. Během letních veder je však nutné být na pozoru a věnovat vodě v bazénu o něco větší péči než za normálních podmínek. Důvod je prostý. Během horkých dnů se voda v bazénu kazí mnohem rychleji než v chladnějším období.  

Horko kvalitě bazénové vody opravdu neprospívá, a proto je potřeba mít na paměti, že to, co běžně funguje při normálním počasí, během veder nemusí stačit.

 shutterstock_254911351

Kontrola vody

Kontrola vody je nezbytnou součástí péče o bazén. Bez pravidelné kontroly vody je jen stěží možné odhadnout, co voda v bazénu potřebuje. Během standardních teplot v koupací sezoně je vhodné ji provádět přibližně jednou týdně. Blíží-li se teplota vzduchu ke 30 stupňům, je potřeba kontrolovat kvalitu vody i několikrát týdně. Alfou a omegou je kontrola a údržba správné hodnoty pH. Teprve po vyřešení toho kroku je vhodné se pouštět do kroků dalších.

shutterstock_1126444166

Filtrování

Co se týče filtrování, za normálních podmínek platí zlaté pravidlo denního přefiltrování objemu vody v bazénu. Přestože elektřina za filtrování něco stojí, během horkých dnů se vyplatí dobu filtrování zdvojnásobit.

Písek ve filtraci

Doba, po které byste měli vyměnit písek ve filtraci, obecně nelze přesně stanovit. Záleží na typu a velikosti filtrace, objemu přefiltrované vody a dalších faktorech. V každém případě platí, že i když máte filtraci se zpětným proplachem, písek ve filtraci má svou životnost a stav písku je potřeba zkontrolovat právě během horkých dnů, kdy je filtrování vody nejdůležitější.

To stejné platí také v případě kartušové filtrace. Kartuš je potřeba měnit nebo čistit vícekrát během jedné sezony. Během horkých dnů, kdy by měla být voda filtrována delší dobu, je vhodné na čistotu kartuše opravdu důsledně dbát.

Pravidelná péče vyjde levněji

Pravidelná péče o bazén samozřejmě něco stojí. Vyjde však mnohem levněji než případné řešení zkažené vody. Stejné je to i s časem. Pravidelný čas věnovaný péči o vodu v bazénu je kratší než čas strávený případnou nápravou.

shutterstock_638547826

První pomoc zkažené vodě v bazénu

Pokud se voda v bazénu zkazí a ať už z jakéhokoliv důvodu, s nápravou je vhodné neotálet a počítat s časem a penězi navíc.

Například zakalenou vodu pomůže vyřešit vločkovač, který dokáže sloučit, pro filtraci jinak těžko zachytitelné, mikroskopické nečistoty. Vyřešit zakalenou vodu může také dosažení správné hodnoty pH.

122_laguna-flokul-ultra-vlockovac

Zelenou vodu způsobuje přemnožení řas. V takovém případě je opět nutné nastavit správnou hodnotu pH vody, a dále vodu takzvaně zašokovat pomocí přípravku chlor šok. Ten řasy zahubí, avšak vodu nevyčistí. Proto je nutné minimálně na 24 hodin zapnout filtraci a přidat do vody vločkovač.

143_laguna-chlor-sok

Solární sprcha – chytrý doplněk k bazénu

Letní koupání v bazénu na zahradě má samo o sobě své kouzlo. Benefity vlastního koupání netřeba připomínat a dnes navíc existují způsoby, jak koupání na zahradě posunout ještě o úroveň výš. Postačí k tomu malá investice de solární sprchy. Ta je praktickým, ekologickým a bezplatným zdrojem ohřáté vody u bazénu. Důvodů k pořízení solární sprchy existuje hned několik.

shutterstock_405738448

Předchází zanášení bazénu

Průzračně čistá voda je cílem každého majitele bazénu, a právě sprchování před koupáním dokáže výrazně předejít nadměrnému zanášení vody nečistotami. Do bazénu se tak z těla dostane méně bakterií, pylu, prachu a zbytků opalovacího krému. Výsledkem může být snadnější údržba vody v bazénu s nižší spotřebou bazénové chemie.

Sprcha po koupání

Důležitost sprchování po koupání je všem dobře známa. Jít se sprchovat do koupelny bytu ale není úplně praktické a komfortní. Solární sprcha u bazénu však přináší možnost opláchnout se ihned po koupání, a navíc venku na sluníčku.

Snadná instalace a žádné starosti

Instalace solární sprchy je jednoduchá. Stačí napojit klasickou zahradní hadici a případně sprchu nějakým způsobem připevnit, aby nespadla. Žádné stavební práce tak opravdu nejsou potřeba a sprchu lze navíc snadno přemístit. Jediným omezením pro umístění je dosah zahradní hadice s vodou.

Solární sprcha nevyžaduje téměř žádnou péči. Jedinou starostí je sprchu po koupací sezoně odpojit od hadice a někam uschovat.

Ekologická a bezplatná teplá voda

Ohřev vody ve sprše probíhá pouze díky teplému slunci. Komfort ve formě teplého sprchování u bazénu tak nepřináší žádné náklady na energie navíc. Teplou vodu ze solární sprchy lze samozřejmě využít i k běžnému osprchování po příchodu z práce a ušetřit tak za ohřev vody v koupelně.

Osvěžení

Není nutné se obávat, že by byla voda ve sprše příliš horká. Sprcha dokáže horkou vodu namíchat se studenou. Můžete si tak dopřát teplou, vlažnou i studenou sprchu. Právě možnost studené sprchy na zahradě potěší během parných letních dnů, když se vám zrovna nechce do bazénu. Sprcha navíc dokáže částečně vynahradit letní osvěžení těm, kteří bazén na své zahradě nemají.

shutterstock_421392655

Možnost umýt se po práci na zahradě

Solární sprcha na zahradě přijde vhod i v případě, že jste se během práce na zahradě zašpinili a nechcete špinaví procházet domem. Solární sprcha je tak mimořádně praktická i pro ty, kdo nemají bazén.

Nízká pořizovací cena

Pořizovací cena solární sprchy je velice přijatelná. U nás pořídíte solární sprchu za 2 990 Kč. Můžete si vybrat i barvu, která se vám nejvíce líbí, anebo se hodí do prostředí kolem vašeho bazénu.

5681_315242-00-solarni-sprcha-sunny-style-premium-lime--2--zm

 

Vonné esence v sauně

Sauna má bezesporu pozitivní účinky na regeneraci a psychiku člověka. Saunování je založeno na principu důkladného prohřátí celého organismu a jeho následném ochlazení. Na organismus však během saunování může blahodárně působit i vůně. Ta dokáže v sauně navodit nejen příjemnou atmosféru, ale přináší i mnoho dalších benefitů.

Blahodárné účinky přírodních vůní jsou známy po mnoho století. Léčbu pomocí vůní využívali již staří Číňané, Egypťané a Řekové. Ideálním místem, kde se dá maximálně využít pozitivních účinků aromaterapie je právě sauna.

shutterstock_1303390897

Výhody aromaterapie v sauně

Používání esenciálních olejů v sauně má nepochybně mnoho výhod. Vůně dokáže v sauně navodit příjemnou atmosféru a zážitek a účinky saunování posunout ještě o úroveň výše. V sauně se vůně esenciálních olejů do organismu dostává především inhalací. Z nosu se vonné esence dostávají do mozku, do průdušek a do plic. V závislosti na konkrétních vlastnostech daného oleje mohou mít esenciální vůně protizánětlivé, antiseptické, antibakteriální i antivirové účinky.

Další nespornou výhodou používání esenciálních olejů v sauně je jejich schopnost udržovat saunu čistou. Během saunování je pocení pro tělo prospěšným a žádoucím procesem. V samotném prostoru sauny však pocení vytváří ideální prostředí pro vznik bakterií a choroboplodných zárodků. Nicméně esenciální oleje saunu neustále čistí a sterilizují.

Jak provonět vaši saunu?

Cesta k příjemnému provonění sauny je velmi jednoduchá. Nejčastěji se využívají esenciální oleje. Ty lze v sauně aplikovat zpravidla dvěma způsoby.

  • Esenciální oleje je možné například použít jejich přidáním do vědra s vodou, kterou můžeme následně polévat saunové kameny.

  • Druhým způsobem je pořízení závěsné misky. Tu stačí umístit nad kamna a do ní přidat vodu s esenciálním olejem.

shutterstock_1660468495

Výběr oleje

Je důležité zmínit, že mezi esenciálními oleji do sauny jsou značné rozdíly z hlediska množství aromatických a účinných látek. Cena bývá často úměrná koncentraci látek v oleji. Levnější oleje tak nemusí splňovat svůj účel anebo může být jejich spotřeba až dvojnásobná.

Výběr konkrétní vůně je pochopitelně ryze individuální a může se navíc měnit podle nálady nebo ročního období. Vyplatí se tak mít k dispozici více aromat a střídat je podle aktuálního psychického a fyzického rozpoložení.

221-saunove-vonne-esence-250-ml

 

Aromata pro zpříjemnění zimních večerů

Měsíce, ve kterých převládá chlad a brzká tma, mohou být pro naše tělo náročné. Nedostatek denního světla a hřejivých slunečních paprsků nás více nutí zdržovat se doma v teple a zároveň vyvolává chmurnější náladu. Byla by tedy škoda si takový zimní večer nezpříjemnit vůní, která vás pohladí po duši a doplní chybějící energii.

Uvolněte tělo i mysl

Jedním z ideálních způsobů, jak načerpat síly do dalších dní, jsou aromaterapeutické masáže. Díky propojení s masírováním disponují možností úlevy od bolesti svalů, která se v zimních měsících zpravidla ozývá hlasitěji a při tom zprostředkovávají různé smyslové požitky

Kombinace některých vůní může například působit hřejivě jako med a zázvor, levandule pak navozuje klid a tlumí stres, čímž pomáhá s usínáním. V případě granátového jablka pak může dojít k navození letní atmosféry a vzpomínek na příjemné prožitky v teplejším ročním období. Masážní oleje tedy nabízejí celou škálu prožitků, které vás na konci aromaterapeutické masáže nechají naprosto zharmonizované

Masážní olej granátové jablko

Masážní oleje v naší nabídce vynikají tím, že obsahují dlouhý molekulární řetězec, díky kterému mají skvělou skluznost po pokožce. Olej tak zůstává na povrchu pokožky a nevsakuje se, nicméně zjemňuje a nezanechává mastný film.

Prostor pro relax

Další ze zaručených způsobů, jak si navodit pokojnou atmosféru, jsou prostorová aromata. Jsou určena k tomu, aby provoněla celou místnost, kterou obýváte. Jejich kouzlo spočívá v tom, že na vás působí při jakékoliv činnosti, kterou v dané místnosti provádíte a mají na váš organismus úlevný účinek. V naší nabídce se nacházejí prostorová aromata, která dávkuje odpařovací dávkovač, jenž zajistí rovnoměrné rozprostření vůně v místnosti..

Jestliže si toužíte už nyní ve svém domě navodit vánoční atmosféru, můžete toho docílit například vůní pomeranče, která mimo jiné probouzí novou energii a zároveň uvolňuje organismus. Velmi příjemně působí také santalové dřevo, které je proslulé svou vůní. Obsahuje dřevitou hřejivou složku, díky které působí antidepresivně a pomáhá při nachlazení. Ideální účinky během zimních měsíců má také eukalyptus, který disponujeme silnými povzbuzujícími účinky, podporuje krevní oběh a uvolňuje dýchací cesty.

Pokud byste chtěli svůj prožitek dovést k dokonalosti, stačí si jen pustit příjemnou relaxační hudbu, zapálit si několik svíček, či rozsvítit tlumené světlo a jen se ponořit do smyslných aromat. Vaše tělo to ocení!

Aromaterapie i ve vaší vířivce

Chcete posunout pocity uvolnění ve vašich soukromých lázních na další úroveň? Jednou z možností, jak toho dosáhnout, jsou aromatické vůně, které přidáte do vody. Nejenom, že velmi příjemně voní, a tím dokonale doplňují požitek z horké koupele, ale mají také blahodárný vliv na vaše zdraví.

Pojďme se blíže podívat, co aromaterapie je, jak dokáže pomoci a jak lze naplno využít potenciál vonných esencí v domácím prostředí.

Co je to aromaterapie?

Aromaterapie je terapeutická technika, která využívá benefity některých vůní. Nejlepších účinků dosáhnete, pokud použijete čisté esenciální oleje, přičemž při dávkování stačí použít pouze malé množství. Zdravotní benefity aromaterapie pak mohou být doslova pozoruhodné. Na tomto místě je však důležité poznamenat, že pokud si přejete aromatickou koupel ve vířivce, je třeba použít produkty pouze k tomu určené. 

Benefity vířivkové aromaterapie

Mnozí považují aromaterapii ve vířivce za perfektní doplnění jejich týdenní rutiny, obzvláště v rušných dnech plných stresu. Většina se pak shoduje také na tom, že aromaterapie jim lépe pomáhá uvolnit se, snižovat stres a dopřávat si tak i kvalitnější spánek. Konkrétní vůně dále nabízí ještě mnoho specifických benefitů, podle kterých si vlastníci vířivek mohou zvolit určitý esenciální olej. 

Následuje výčet některých z nejpopulárnější vůní s jejich hlavními benefity:

Eucalyptus

  • Zmírňuje symptomy při dýchacích potížích
  • Ulevuje od migrény
  • Snižuje bolest
  • Zlepšuje koncentraci

 Menthol

  • Uvolňuje horní cesty dýchací
  • Snižuje tělesnou teplotu
  • Působí relaxačně

Vonná esence WHIRLPOOL AROMATIC Menthol 

Lavender

  • Ulevuje od stresu
  • Navozuje hlubší spánek
  • Zlepšuje náladu

 

Esence do vířivky Levandule

Citrusové vůně

  • Podporují koncentraci
  • Zlepšují trávení
  • Mají repelentní účinky
  • Jsou silně antiseptické

   Esence do vířivek Citronela

Ylang-Ylang

  • Snižuje stres a harmonizuje
  • Ulevuje od bolesti hlavy
  • Má afrodiziakální účinky
  • Působí proti nespavosti

 

Z kterých vůní budete mít největší užitek vy?

Ochrana dřeva na jaře

Ochraňte dřevo před škůdci již během jara. 

LIGNOFIX I-PROFI KONCENTRÁT - BEZBARVÝ - ZELENÝ  - je kapalný přípravek k ošetření dřeva napadeného dřevokazným hmyzem (červotoč, tesařík apod.) a k preventivnímu ošetření dřeva proti dřevokaznému hmyzu v interiérech (střešní konstrukce, obložení, schody, podlahy atd.) a v exteriérech bez přímého a trvalého kontaktu se zemí (střešní podbití, dřevěné stavby, ploty, krovy atd.). Nesmí být použit na dřevo přicházející do přímého kontaktu s potravinami, nápoji a krmivy ani k ošetření dřeva na výrobu dětského nábytku a hraček. Barevná modifikace: bezbarvý, zelený.

Bezpečné užívání vířivky během zimy

sněhová vločka - jak užívat vířivku v zimě

Dlouhé, chladné zimní měsíce nás nutí k odpočinku, šetření energie a trávení času v teple a pohodlí domova. Ať už jste fanoušci zimní hibernace, nebo raději podnikáte dobrodružství venku, existuje jeden jistý způsob jak si zimu ještě více užít. Strávit nějaký čas ve vašich soukromých venkovních lázních.

V dnešní nejisté pandemické situaci není nahřívání bolavých kloubů a namožených svalů ve wellness centrech příliš komfortní. Něco jiného je však vaše soukromé wellness, kde si můžete odpočinout osamotě, či s vašimi blízkými. Používání vířivky v zimě však s sebou přináší drobná úskalí, která byste měli vědět než se do zimních radovánek pustíte.

OBMĚŇTE VODU

Vířivé vany i bazény vyžadují výměnu vody nejlépe každé tři měsíce. Abyste se vyhnuli riziku promrznutí vany během jejího vypouštění, proveďte výměnu nejlépe těsně před zimou, případně za co nejlepšího počasí.

Během výměny vody propláchněte vodovodní potrubí a veškerá zákoutí vany, abyste odstranili usazeniny a zlepšili její účinnost.

ZÁSOBA PŘÍSLUŠENSTVÍ 

Před zimní sezónou doporučujeme zkontrolovat stav vašich zásob a případně doplnit dostatek čistící chemie, filtrů, případně vonných esencí. Obzvlášť během svátků se řeší absence těchto věcí těžce.

OCHRANNÝ KRYT JE ZÁKLAD

Kvalitní ochranný kryt nejen chrání vodu před znečištěním z vnějšku, ale díky svým izolačním vlastnostem zabraňuje tepelným ztrátám a udržuje stálou teplotu vaší lázně. 

PRAVIDELNĚ KONTROLUJTE HLADINU VODY

Za předpokladu, že klesne voda ve vaší vířivce příliš nízko, hrozí její zamrznutí, které často doprování poškození komponent a jejich nákladná oprava. 

ZABRAŇTE ZAMRZNUTÍ POTRUBÍ

Dokud všemi potrubími protéká ohřátá voda, neměla by v zimě zamrzat. Udržujte tedy vodu ohřátou a všechny ventily otevřené.

 žena ve vířivce - bezpečné užívání vířivky v zime

POKUSTE SE CO NEJVÍCE UŠETŘIT NA ENERGII

Udržování dobře vyhřívané lázně může spotřebovat spoustu energie. Abyste ušetřili, zvažte tyto tipy:

  • Omezte používání trysek, nebo je vypněte úplně. Studený vzduch snižuje teplotu horké vany.
    ● Kromě izolačního krytu zvažte i izolační obal na celou vířivku.
    ● Naplánujte ohřev vody na noc, kvůli levnějšímu tarifu za energii mimo špičku.
    ● Pod přenosnou vířivku umístěte izolaci z pěnové desky kvůli tepelným vlastnostem.
    ● Umístěte vířivku do rohu vystavenému slunci nebo na jih, aby byl kryt teplý a tál na ní sníh i led.
    ● Je energeticky účinnější udržovat stabilní teplotu i když se vířivka nepoužívá, než zvyšovat teplotu před každým použitím.

PRO VAŠE OSOBNÍ POHODLÍ

Noste čepici, aby vlasy zůstaly suché a zabraňovala ztrátě tělesného tepla. Mějte po ruce suchý župan a kvalitní pevné pantofle na cesty k vířivce a od ní.

Použití lázní nebo horké vany v zimě je příjemný zážitek, o který byste se neměli ochudit. Doufáme, že vám naše rady pomohly a přejeme vám příjemně strávenou zimní koupel.

Vířivé bazény pro dlouhé zimní večery

Potřebují vaše unavené klouby trochu péče navíc, nebo toužíte po pravidelné relaxaci, ale přitom nechcete utrácet za drahé návštěvy wellness center? Dnes si ukážeme, že pořízení vlastní vířivky není pouze výsada bohatých. I vy můžete trávit dlouhé zimní večery v pohodlí vlastní vířivky s vašimi nejbližšími. Dozvíte se, jaký přínos pro vaše  zdraví koupel má, nebo jakou vířivku vybrat.

vířivka v zimní krajině

Proč si pořídit vířivku v zimě? 

Odpočinek po náročném dni v práci, romantickou noc se ženou, či zasloužený relax poté, co ratolesti odejdou do hajan, si zaslouží každý. Nemusíte přitom utrácet statisíce za budování soukromého wellness. Vířivé bazény lze pořídit i do deseti tisíc korun. A to je velmi příjemná cena v porovnání s pravidelnými cestami za návštěvou lázní. Kromě financí totiž šetří hlavně váš čas. V pohodlí domova si tak užijete koupel přesně podle vašich představ. A to v naprostém soukromí, což je bezesporu jednou z hlavních výhod osobní vířivky. 

Narozdíl od bazénu na zahradě si radovánky ve vířivce můžete dopřát i v zimě. Pravidelné prohřívání promrzlého a bolavého těla bude mít blahodárný dopad na vaše zdraví. V případě zvolení přenosných, či nafukovacích vířivých bazénů můžete v průběhu roku měnit jeho využití v interiéru i exteriéru.

Slastný odpočinek za příznivou cenu

Pokud vás stále odrazují částky za pořízení vířivé vany, ale přesto toužíte po tom jednu takovou vlastnit, můžete se porozhlédnout po naší nabídce mobilních bazénů. Ty mají proti klasickým vanám i spoustu dalších výhod. Kromě násobně nižší ceny, než je to tomu u vířivých van, dominují svojí mobilitou a jednoduchostí užívání.

V našem e-shopu můžete vybírat z nabídky cenově dostupných vířivek za velmi příznivé ceny. S cenovkou pod 10 tisíc korun nabízíme například nafukovací vířivku NetSpa Bohemian, ideální pro čtyřčlennou rodinu. Bazény s pěnovou konstrukcí pak stojí něco přes dvacet tisíc korun. V případě mobilních vířivek ušetříte nejen investice do stavebních úprav, ale také prostor, pokud zrovna nemáte v plánu vířivku používat. Nafouknout či složit ji totiž můžete kdykoliv a téměř kdekoliv.

Vířivý bazén s přáteli

Kam vířivku umístit?

Před samotným výběrem je dobré si pečlivě rozmyslet základní parametry bazénu. Těmi předními jsou samotná velikost a počet lidí, pro které je bazén určen. To se odráží v množství spotřebované vody a samotné váze naplněného bazénu. Samotná konstrukce sice váží maximálně desítky kilogramů, po napuštění se však může blížit i jedné tuně. Myslet proto musíte hlavně na kvalitu a nosnost podlahy v interiéru. Pořízení takového bazénu do interiéru proto konzultujte s příslušným odborníkem. Umístění do patra se bez konzultace se statikem nedoporučuje. V případě venkovního využití dbejte na správný výběr materiálu podloží. Vířivka by měla stát na pevném, vyváženém a hladkém povrchu, nikoliv na písku či trávníku. Ideální umístění je například na podlahu terasy.

Blahodárné účinky vířivých van

V dnešní rychlé době je jedním z hlavních chronických problémů permanentní stres, spojený s méně kvalitním spánkem. Pravidelné koupele jsou jednou z nejlepších kompenzací, které si můžete dovolit i u vás doma. Pomáhají totiž při poruchách spánku, ale i při depresi, či bolestech hlavy. Díky zklidňujícímu účinku koupele pak dokonale zapomenete na starosti běžného života. Ne nadarmo je hydroterapie tradiční metodou péče o tělo a mysl již od starověku.

Tvar vířivých van a bazénů je přímo navrhnut pro maximální pohodlí a uvolnění. Promyšlené a ergonomické rozmístění trysek přesně masíruje nejvíce namáhané části vašeho těla. Teplá provzdušněná voda nadlehčuje tělo, čímž uleví vašim kloubům. Zároveň odstraňuje ztuhlost a otoky způsobené artritidou. 

V kombinaci s esenciálními vůněmi, či barevnými tóny přisvícení dokážete vytvořit dokonalou atmosféru pro každou příležitost a maximální relaxaci a uvolnění. Již po deseti minutách se bude vaše tělo cítit odpočatě. 

Stále nevíte jakou vířivku vybrat?

Při výběru byste měli zohlednit následující kritéria:

Cena

Pokud je vaším rozhodujícím parametrem cena, doporučujeme využít nabídky mobilních bazénu, které ačkoliv nenabízejí takové množství funkcí a doplňkového sortimentu, vše dohánějí svojí univerzálností. Zaplatíte za ně pouze zlomek ceny oproti profesionálním vířivým vanám.

Kapacita/velikost

Už víte, kolik lidí bude vaši vířivku využívat? Pokud vybíráte vířivku pro dva, značně ušetříte provozní náklady i potřebnou velikost prostoru. Vířivka pro sedm lidí však může přinést spoustu radosti při relaxování s přáteli. Připravit se však musíte na větší spotřebu vody, prostorovou náročnost i úměrně vyšší zatížení podlahy.

Celoroční využití, či příležitostná koupel

Každý jednotlivý typ vany či bazénu má své limity využití. Velký pozor proto při výběru dejte například na minimální venkovní teplotu při využití. 

Funkce a výbava vířivky

Zohlednit musíte i přídavné funkce, které vířivka nabízí. Ať jde rychlo ohřev, různé režimy masáží, využití slané vody, podsvícení, dotykový ovládací panel a spoustu dalšího. 

Další kritéria

Nezapomenout musíte i na negativní aspekty, jakými jsou spotřeba vody, hlučnost, péče o materiál a hlavně čištění a filtrace vody. Ty mohou být pro každý model různé.

Se správným výběrem vám rádi poradí naši specialisté, proto se na nás nebojte obrátit s jakýmikoliv dotazy. 

Výměna a vrácení zboží

VÝMĚNA A VRÁCENÍ ZBOŽÍ

REKLAMACE A VRÁCENÍ ZBOŽÍ

  • reklamace zboží 

v případě, že Vám bylo doručeno poškozené nebo vadné zboží informujte nás na email: info@virive-bazeny.cz Zašlete toto zboží zpět doporučeně na naší adresu: 

Formulář: reklamační-list

LUVR s.r.o.. 

Březina 39

67905 Březina u Křtin 

- o stavu Vaší reklamace Vás budeme neprodleně informovat

 

  • vrácení - odstoupení od kupní smlouvy

 pokud nejste spokojeni se zbožím, které Vám bylo doručeno , dle zákona ho můžete do 14 dnů od převzetí vrátit a to bez udání důvodu. 

Formulář : odstoupeni_od_smlouvy LUVR


Zboží k vrácení zasílejte spolu s formulářem odstoupení od kupní smlouvy na adresu:

LUVR s.r.o.

Březina  39

67905 Březina u Křtin 

T: 777625697

E: info@virive-bazeny.cz