Novinky

Výhody zastřešené vířivky

Není nic horšího, než když vám plány na uvolněný večer ve vířivce pokazí špatné počasí. Dá se tomu bránit dvěma způsoby. Umístěním vířivky do interiéru, kdy se však připravíte o kontakt s přírodou, nebo pořízením krycího altánu. Dnes si něco povíme o té druhé možnosti.

173110_M

Zastřešení vířivého bazénu má hned několik výhod. Nejen, že vás ochrání před větrem, deštěm, nebo dokonce sněhem, ale odvede i zvědavé pohledy vašich sousedů. Vytvořením závětří pak v těsném okolí vířivky vznikne příjemné mikroklima a přirozeně tak prodlouží koupací sezónu, což můžete ocenit už teď na jaře. 

Dobře zvolené krytí nechrání pouze před nepřízní počasí. Zastřešení dokáže ochránit vaši peněženku před zbytečnými náklady navíc za časté čištění vody. Střecha nad bazénem totiž zčásti, nebo zcela chrání vodu před vniknutím nečistot z okolí, či před padajícím listím. 

Ačkoliv se počáteční investice do zastřešení vířivek může zdát vyšší, ve skutečnosti díky zastřešení bazénů a vířivek můžete z dlouhodobého pohledu výrazně ušetřit

V naší nabídce naleznete zahradní altán Gazebo, který jednoduše dotváří atmosféru vašich soukromých domácích lázní. Dvě stěny altánu jsou opatřeny žaluziemi, díky nimž dosáhnete požadovaného soukromí a můžete si tak vychutnat nikým nerušené uvolnění. Altán o rozměrech 3 x 3 metry snadno zakryje většinu základních vířivých van.

Součástí balení jsou také barový stolek a čtyři barové židličky, takže budete připraveni pohostit i skupinu přátel.

Připravte bazén na letní provoz s přípravky Chemoform

Příprava bazénu na léto 

Krok 1 - příprava

Důkladně vyčistíme stěny bazénu. Nejčastější znečištění způsobuje vodní kámen, který uvolníme přípravkem Základní čistič nebo profesionálním přípravkem Compactal  / při vypuštěném bazénu/. Čištění bazénu s napuštěnou vodou použijte přípravek Compactal gel Přípravek naneseme na plochu, necháme cca 10 minut působit a teprve poté čistíme. Čistící přípravky vždy potřebují čas, aby chemickou reakcí uvolnily nános znečištění.

1001333601_Zakladni_cistic_1l                   101001001_Compactal_1l50_compactal-gel-cistic-bazenu-i-pod-vodou

Celou plochu, hlavně rohy a spáry ošetříme preventivním přípravkem zabraňujícím množení řas Algicid Standard* nebo Algicid Speciál*.

Po vyčištění bazénu zapojíme filtrační zařízení, případně vyměníme filtrační písek či filtrační vložku a dopustíme bazén vodou.

100604603_Algicid_special_3l (1)

 

Krok 2 – úprava pH

Srovnáme pH do optimálního rozmezí 7,0 – 7,4 přípravky pH mínus tekutý, pH mínus granulát nebo naopak přípravkem pH plus granulát. Doporučujeme přeměřit alkalinitu vody za použití testovacích proužků Tester - proužky pH/Cl/Alkalita (50 ks)

ph minus100810603_pH_minus_tekuty_3l100802603_pH_plus_granulat_3kg

 

Krok 3 - šokové ošetření vody

A/Chlórová varianta šokového ošetření: Pro měkkou vodu doporučujeme přípravek CH-Granulát 70%*. Ten obsahuje vysoké procento aktivního chlóru a velmi rychle vyprchává. Ve tvrdé vodě lépe účinkuje přípravek Chlórový granulát rychlorozpustný*, případně Chlórové tablety rychlorozpustné*. Tyto přípravky dobře fungují v jakékoli tvrdosti vody. Z bazénu ale vyprchávají pomaleji a je třeba déle počkat na ustálení optimální hladiny chlóru.

100501601_Chlorovy_granulat_1kg (1)100401001_Chemoclor_CH_granulat_1kg100504601_Chlorove_tablety_rychlorozpustne_20g mini (1)

Speciální přípravek OXI Chlor Šok granulát* je extrémně účinný při ošetření problematické vody. Po použití nezůstává v bazénu vázaný chlór. Jeho nevýhodou je, že „mate“ testování vody, měření hodnoty chlóru je po použití Oxi chlór Šok granulátu* nepřesné.

100513001_Oxi_chlor_shock_granulat_1kg

 

B/Bezchlórová varianta šokového ošetření: komponent 1 použijeme Kyslíkový granulát* nebo Kyslíkové tablety 20 g – mini*. Komponent 2 je Aktivátor*, který spouští dezinfekční účinnost kyslíkové složky. Přípravky je nutné vždy používat společně dle návodu.

Lze využít výhodné kyslíkové sady a to   Aktivátor 1 l + kyslíkové tablety 20 g 1 kg

Lze využít výhodné kyslíkové sady a to   Aktivátor 1 l + kyslíkový granulát 1 kg 

sada granulta- banner 100590601_Kyslikovy_aktivator_1l100591603_Kyslikovy_granulat_3kg

Přípravky označené hvězdičkou jsou biocidní. Používejte biocidy bezpečně, před použitím si vždy přečtěte etiketu a informace o výrobku.

 

 

 

Krok 4 – odstranění zákalu

Voda po přidání dezinfekčních prostředků zreaguje, začne „pracovat“. Může se zbarvit dle látek obsažených ve vodě. Bílý, mléčný zákal značí organické znečištění, tvrdou vodu nebo kombinaci obojího. Hnědý, průhledný vzhled vody bývá způsoben obsahem železa, zelený, průhledný zákal obsahem mědi. Zbarvení vody po šokové úpravě Vám pomůže identifikovat stav vody a naznačit, jakou chemii máte dále používat.

Po šokovém ošetření vody v odstupu několika hodin přidáme vločkovač. V případě silného zbarvení vody je nutné do úplného vyčištění hlídat čistotu filtračního zařízení a průběžně jej propírat.

100907601_Vlockovac_granulat_1kg100901601_Vlockovac_projiskrovac_1l

 

 

 

Máte-li tvrdou vodu, přidejte do bazénu přípravek Calzestab Eisenex. Ten neutralizuje vodní kámen, a nedovolí jeho usazování. Přidávaná chemie pak na obsah vodního kamene v bazénu nereaguje a nezvyšuje se tak její spotřeba.

101105001_Calzestab_Eisenex_1l

Do vody, která obsahuje kovy, přidáme přípravek Metal Magic, který umí kovy z vody odstranit. Účinnost můžeme zvýšit následným dodatečným přidáním tekutého vločkovače.

101093001_Metal_Magic_1l

 Nebo lze využít  startovací sadu za velmi zvýhodněných podmínek  - Bazénová sada - kyslíkové tablety, kyslíkový aktivátor, algicid, vločkovač, filter cleaner, compactal gel

Ochrana dřeva na jaře

Ochraňte dřevo před škůdci již během jara. 

LIGNOFIX I-PROFI KONCENTRÁT - BEZBARVÝ - ZELENÝ  - je kapalný přípravek k ošetření dřeva napadeného dřevokazným hmyzem (červotoč, tesařík apod.) a k preventivnímu ošetření dřeva proti dřevokaznému hmyzu v interiérech (střešní konstrukce, obložení, schody, podlahy atd.) a v exteriérech bez přímého a trvalého kontaktu se zemí (střešní podbití, dřevěné stavby, ploty, krovy atd.). Nesmí být použit na dřevo přicházející do přímého kontaktu s potravinami, nápoji a krmivy ani k ošetření dřeva na výrobu dětského nábytku a hraček. Barevná modifikace: bezbarvý, zelený.

Bezpečné užívání vířivky během zimy

sněhová vločka - jak užívat vířivku v zimě

Dlouhé, chladné zimní měsíce nás nutí k odpočinku, šetření energie a trávení času v teple a pohodlí domova. Ať už jste fanoušci zimní hibernace, nebo raději podnikáte dobrodružství venku, existuje jeden jistý způsob jak si zimu ještě více užít. Strávit nějaký čas ve vašich soukromých venkovních lázních.

V dnešní nejisté pandemické situaci není nahřívání bolavých kloubů a namožených svalů ve wellness centrech příliš komfortní. Něco jiného je však vaše soukromé wellness, kde si můžete odpočinout osamotě, či s vašimi blízkými. Používání vířivky v zimě však s sebou přináší drobná úskalí, která byste měli vědět než se do zimních radovánek pustíte.

OBMĚŇTE VODU

Vířivé vany i bazény vyžadují výměnu vody nejlépe každé tři měsíce. Abyste se vyhnuli riziku promrznutí vany během jejího vypouštění, proveďte výměnu nejlépe těsně před zimou, případně za co nejlepšího počasí.

Během výměny vody propláchněte vodovodní potrubí a veškerá zákoutí vany, abyste odstranili usazeniny a zlepšili její účinnost.

ZÁSOBA PŘÍSLUŠENSTVÍ 

Před zimní sezónou doporučujeme zkontrolovat stav vašich zásob a případně doplnit dostatek čistící chemie, filtrů, případně vonných esencí. Obzvlášť během svátků se řeší absence těchto věcí těžce.

OCHRANNÝ KRYT JE ZÁKLAD

Kvalitní ochranný kryt nejen chrání vodu před znečištěním z vnějšku, ale díky svým izolačním vlastnostem zabraňuje tepelným ztrátám a udržuje stálou teplotu vaší lázně. 

PRAVIDELNĚ KONTROLUJTE HLADINU VODY

Za předpokladu, že klesne voda ve vaší vířivce příliš nízko, hrozí její zamrznutí, které často doprování poškození komponent a jejich nákladná oprava. 

ZABRAŇTE ZAMRZNUTÍ POTRUBÍ

Dokud všemi potrubími protéká ohřátá voda, neměla by v zimě zamrzat. Udržujte tedy vodu ohřátou a všechny ventily otevřené.

 žena ve vířivce - bezpečné užívání vířivky v zime

POKUSTE SE CO NEJVÍCE UŠETŘIT NA ENERGII

Udržování dobře vyhřívané lázně může spotřebovat spoustu energie. Abyste ušetřili, zvažte tyto tipy:

 • Omezte používání trysek, nebo je vypněte úplně. Studený vzduch snižuje teplotu horké vany.
  ● Kromě izolačního krytu zvažte i izolační obal na celou vířivku.
  ● Naplánujte ohřev vody na noc, kvůli levnějšímu tarifu za energii mimo špičku.
  ● Pod přenosnou vířivku umístěte izolaci z pěnové desky kvůli tepelným vlastnostem.
  ● Umístěte vířivku do rohu vystavenému slunci nebo na jih, aby byl kryt teplý a tál na ní sníh i led.
  ● Je energeticky účinnější udržovat stabilní teplotu i když se vířivka nepoužívá, než zvyšovat teplotu před každým použitím.

PRO VAŠE OSOBNÍ POHODLÍ

Noste čepici, aby vlasy zůstaly suché a zabraňovala ztrátě tělesného tepla. Mějte po ruce suchý župan a kvalitní pevné pantofle na cesty k vířivce a od ní.

Použití lázní nebo horké vany v zimě je příjemný zážitek, o který byste se neměli ochudit. Doufáme, že vám naše rady pomohly a přejeme vám příjemně strávenou zimní koupel.

Vířivé bazény pro dlouhé zimní večery

Potřebují vaše unavené klouby trochu péče navíc, nebo toužíte po pravidelné relaxaci, ale přitom nechcete utrácet za drahé návštěvy wellness center? Dnes si ukážeme, že pořízení vlastní vířivky není pouze výsada bohatých. I vy můžete trávit dlouhé zimní večery v pohodlí vlastní vířivky s vašimi nejbližšími. Dozvíte se, jaký přínos pro vaše  zdraví koupel má, nebo jakou vířivku vybrat.

vířivka v zimní krajině

Proč si pořídit vířivku v zimě? 

Odpočinek po náročném dni v práci, romantickou noc se ženou, či zasloužený relax poté, co ratolesti odejdou do hajan, si zaslouží každý. Nemusíte přitom utrácet statisíce za budování soukromého wellness. Vířivé bazény lze pořídit i do deseti tisíc korun. A to je velmi příjemná cena v porovnání s pravidelnými cestami za návštěvou lázní. Kromě financí totiž šetří hlavně váš čas. V pohodlí domova si tak užijete koupel přesně podle vašich představ. A to v naprostém soukromí, což je bezesporu jednou z hlavních výhod osobní vířivky. 

Narozdíl od bazénu na zahradě si radovánky ve vířivce můžete dopřát i v zimě. Pravidelné prohřívání promrzlého a bolavého těla bude mít blahodárný dopad na vaše zdraví. V případě zvolení přenosných, či nafukovacích vířivých bazénů můžete v průběhu roku měnit jeho využití v interiéru i exteriéru.

Slastný odpočinek za příznivou cenu

Pokud vás stále odrazují částky za pořízení vířivé vany, ale přesto toužíte po tom jednu takovou vlastnit, můžete se porozhlédnout po naší nabídce mobilních bazénů. Ty mají proti klasickým vanám i spoustu dalších výhod. Kromě násobně nižší ceny, než je to tomu u vířivých van, dominují svojí mobilitou a jednoduchostí užívání.

V našem e-shopu můžete vybírat z nabídky cenově dostupných vířivek za velmi příznivé ceny. S cenovkou pod 10 tisíc korun nabízíme například nafukovací vířivku NetSpa Bohemian, ideální pro čtyřčlennou rodinu. Bazény s pěnovou konstrukcí pak stojí něco přes dvacet tisíc korun. V případě mobilních vířivek ušetříte nejen investice do stavebních úprav, ale také prostor, pokud zrovna nemáte v plánu vířivku používat. Nafouknout či složit ji totiž můžete kdykoliv a téměř kdekoliv.

Vířivý bazén s přáteli

Kam vířivku umístit?

Před samotným výběrem je dobré si pečlivě rozmyslet základní parametry bazénu. Těmi předními jsou samotná velikost a počet lidí, pro které je bazén určen. To se odráží v množství spotřebované vody a samotné váze naplněného bazénu. Samotná konstrukce sice váží maximálně desítky kilogramů, po napuštění se však může blížit i jedné tuně. Myslet proto musíte hlavně na kvalitu a nosnost podlahy v interiéru. Pořízení takového bazénu do interiéru proto konzultujte s příslušným odborníkem. Umístění do patra se bez konzultace se statikem nedoporučuje. V případě venkovního využití dbejte na správný výběr materiálu podloží. Vířivka by měla stát na pevném, vyváženém a hladkém povrchu, nikoliv na písku či trávníku. Ideální umístění je například na podlahu terasy.

Blahodárné účinky vířivých van

V dnešní rychlé době je jedním z hlavních chronických problémů permanentní stres, spojený s méně kvalitním spánkem. Pravidelné koupele jsou jednou z nejlepších kompenzací, které si můžete dovolit i u vás doma. Pomáhají totiž při poruchách spánku, ale i při depresi, či bolestech hlavy. Díky zklidňujícímu účinku koupele pak dokonale zapomenete na starosti běžného života. Ne nadarmo je hydroterapie tradiční metodou péče o tělo a mysl již od starověku.

Tvar vířivých van a bazénů je přímo navrhnut pro maximální pohodlí a uvolnění. Promyšlené a ergonomické rozmístění trysek přesně masíruje nejvíce namáhané části vašeho těla. Teplá provzdušněná voda nadlehčuje tělo, čímž uleví vašim kloubům. Zároveň odstraňuje ztuhlost a otoky způsobené artritidou. 

V kombinaci s esenciálními vůněmi, či barevnými tóny přisvícení dokážete vytvořit dokonalou atmosféru pro každou příležitost a maximální relaxaci a uvolnění. Již po deseti minutách se bude vaše tělo cítit odpočatě. 

Stále nevíte jakou vířivku vybrat?

Při výběru byste měli zohlednit následující kritéria:

Cena

Pokud je vaším rozhodujícím parametrem cena, doporučujeme využít nabídky mobilních bazénu, které ačkoliv nenabízejí takové množství funkcí a doplňkového sortimentu, vše dohánějí svojí univerzálností. Zaplatíte za ně pouze zlomek ceny oproti profesionálním vířivým vanám.

Kapacita/velikost

Už víte, kolik lidí bude vaši vířivku využívat? Pokud vybíráte vířivku pro dva, značně ušetříte provozní náklady i potřebnou velikost prostoru. Vířivka pro sedm lidí však může přinést spoustu radosti při relaxování s přáteli. Připravit se však musíte na větší spotřebu vody, prostorovou náročnost i úměrně vyšší zatížení podlahy.

Celoroční využití, či příležitostná koupel

Každý jednotlivý typ vany či bazénu má své limity využití. Velký pozor proto při výběru dejte například na minimální venkovní teplotu při využití. 

Funkce a výbava vířivky

Zohlednit musíte i přídavné funkce, které vířivka nabízí. Ať jde rychlo ohřev, různé režimy masáží, využití slané vody, podsvícení, dotykový ovládací panel a spoustu dalšího. 

Další kritéria

Nezapomenout musíte i na negativní aspekty, jakými jsou spotřeba vody, hlučnost, péče o materiál a hlavně čištění a filtrace vody. Ty mohou být pro každý model různé.

Se správným výběrem vám rádi poradí naši specialisté, proto se na nás nebojte obrátit s jakýmikoliv dotazy. 

Výměna a vrácení zboží

VÝMĚNA A VRÁCENÍ ZBOŽÍ

REKLAMACE A VRÁCENÍ ZBOŽÍ

 • reklamace zboží 

v případě, že Vám bylo doručeno poškozené nebo vadné zboží informujte nás na email: info@virive-bazeny.cz Zašlete toto zboží zpět doporučeně na naší adresu: 

Formulář: reklamační-list

LUVR s.r.o.. 

Březina 39

67905 Březina u Křtin 

- o stavu Vaší reklamace Vás budeme neprodleně informovat

 

 • vrácení - odstoupení od kupní smlouvy

 pokud nejste spokojeni se zbožím, které Vám bylo doručeno , dle zákona ho můžete do 14 dnů od převzetí vrátit a to bez udání důvodu. 

Formulář : odstoupeni_od_smlouvy LUVR


Zboží k vrácení zasílejte spolu s formulářem odstoupení od kupní smlouvy na adresu:

LUVR s.r.o.

Březina  39

67905 Březina u Křtin 

T: 777625697

E: info@virive-bazeny.cz

Obchodní podmínky

obchodní společnosti LUVR s.r.o.,
se sídlem Březina 39, 67905 Březina u Křtin, identifikační číslo: 44013019
zapsané v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 2877,
pro prodej zboží prostřednictvím on-line obchodu umístěného na adrese www.virive-bazeny.cz.

1. ÚVODNÍ USTANOVENÍ


1.1. Tyto obchodní podmínky (dále jen „obchodní podmínky“) obchodní společnosti LUVR s.r.o., se sídlem Březina 39, 67905, identifikační číslo: 44013019, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 2877, (dále jen „prodávající“) upravují v souladu s ustanovením § 1751 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „občanský zákoník“) vzájemná práva a povinnosti smluvních stran vzniklé v souvislosti nebo na základě kupní smlouvy (dále jen „kupní smlouva“) uzavírané mezi prodávajícím a kupujícím-spotřebitelem (to je pouze taková fyzická osoba, která uzavírá kupní smlouvu mimo svoji podnikatelskou činnost jako spotřebitel (dále jen „kupující“) prostřednictvím internetového obchodu prodávajícího. Internetový obchod je prodávajícím provozován na webové stránce umístěné na internetové adrese www.virive-bazeny.cz (dále jen „webová stránka“), a to prostřednictvím rozhraní webové stránky (dále jen „webové rozhraní obchodu“).

1.2. Obchodní podmínky se nevztahují na případy, kdy osoba, která má v úmyslu nakoupit zboží od prodávajícího, je právnickou osobou či osobou, jež jedná při objednávání zboží v rámci své podnikatelské činnosti nebo v rámci svého samostatného výkonu povolání.

1.3. Ustanovení odchylná od obchodních podmínek je možné sjednat v kupní smlouvě. Odchylná ujednání v kupní smlouvě mají přednost před ustanoveními obchodních podmínek.

1.4. Ustanovení obchodních podmínek jsou nedílnou součástí kupní smlouvy. Kupní smlouva a obchodní podmínky jsou vyhotoveny v českém jazyce. Kupní smlouvu lze uzavřít v českém jazyce.

1.5. Znění obchodních podmínek může prodávající měnit či doplňovat. Tímto ustanovením nejsou dotčena práva a povinnosti vzniklá po dobu účinnosti předchozího znění obchodních podmínek.

2. UŽIVATELSKÝ ÚČET

2.1. Na základě registrace kupujícího provedené na webové stránce může kupující přistupovat do svého uživatelského rozhraní. Ze svého uživatelského rozhraní může kupující provádět objednávání zboží (dále jen „uživatelský účet“). V případě, že to webové rozhraní obchodu umožňuje, může kupující provádět objednávání zboží též bez registrace přímo z webového rozhraní obchodu.

2.2. Při registraci na webové stránce a při objednávání zboží je kupující povinen uvádět správně a pravdivě všechny údaje. Údaje uvedené v uživatelském účtu je kupující při jakékoliv jejich změně povinen aktualizovat. Údaje uvedené kupujícím v uživatelském účtu a při objednávání zboží jsou prodávajícím považovány za správné.

2.3. Přístup k uživatelskému účtu je zabezpečen uživatelským jménem a heslem. Kupující je povinen zachovávat mlčenlivost ohledně informací nezbytných k přístupu do jeho uživatelského účtu.

2.4. Kupující není oprávněn umožnit využívání uživatelského účtu třetím osobám.

2.5. Prodávající může zrušit uživatelský účet, a to zejména v případě, kdy kupující svůj uživatelský účet déle než 60 měsíců nevyužívá, či v případě, kdy kupující poruší své povinnosti z kupní smlouvy (včetně obchodních podmínek).

2.6. Kupující bere na vědomí, že uživatelský účet nemusí být dostupný nepřetržitě, a to zejména s ohledem na nutnou údržbu hardwarového a softwarového vybavení prodávajícího, popř. nutnou údržbu hardwarového a softwarového vybavení třetích osob.

3. UZAVŘENÍ KUPNÍ SMLOUVY

3.1. Veškerá prezentace zboží umístěná ve webovém rozhraní obchodu je informativního charakteru a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně tohoto zboží. Ustanovení § 1732 odst. 2 občanského zákoníku se nepoužije.

3.2. Webové rozhraní obchodu obsahuje informace o zboží, a to včetně uvedení cen jednotlivého zboží a nákladů za navrácení zboží, jestliže toto zboží ze své podstaty nemůže být navráceno obvyklou poštovní cestou. Ceny zboží jsou uvedeny včetně daně z přidané hodnoty a všech souvisejících poplatků. Ceny zboží zůstávají v platnosti po dobu, kdy jsou zobrazovány ve webovém rozhraní obchodu. Tímto ustanovením není omezena možnost prodávajícího uzavřít kupní smlouvu za individuálně sjednaných podmínek.

3.3. Webové rozhraní obchodu obsahuje také informace o nákladech spojených s balením a dodáním zboží. Informace o nákladech spojených s balením a dodáním zboží uvedené ve webovém rozhraní obchodu platí pouze v případech, kdy je zboží doručováno v rámci území České republiky.

3.4. Pro objednání zboží vyplní kupující objednávkový formulář ve webovém rozhraní obchodu. Objednávkový formulář obsahuje zejména informace o:

 • objednávaném zboží (objednávané zboží „vloží“ kupující do elektronického nákupního košíku webového rozhraní obchodu),
 • způsobu úhrady kupní ceny zboží, údaje o požadovaném způsobu doručení objednávaného zboží a
 • informace o nákladech spojených s dodáním zboží (dále společně jen jako „objednávka“).

3.5. Před zasláním objednávky prodávajícímu je kupujícímu umožněno zkontrolovat a měnit údaje, které do objednávky kupující vložil, a to i s ohledem na možnost kupujícího zjišťovat a opravovat chyby vzniklé při zadávání dat do objednávky. Objednávku odešle kupující prodávajícímu kliknutím na tlačítko „Odeslat objednávku“. Údaje uvedené v objednávce jsou prodávajícím považovány za správné. Prodávající neprodleně po obdržení objednávky toto obdržení kupujícímu potvrdí elektronickou poštou, a to na adresu elektronické pošty kupujícího uvedenou v uživatelském účtu či v objednávce (dále jen „elektronická adresa kupujícího“).

3.6. Prodávající je vždy oprávněn v závislosti na charakteru objednávky (množství zboží, výše kupní ceny, předpokládané náklady na dopravu) požádat kupujícího o dodatečné potvrzení objednávky (například písemně či telefonicky).

3.7. Smluvní vztah mezi prodávajícím a kupujícím vzniká doručením přijetí objednávky (akceptací), jež je prodávajícím zasláno kupujícímu elektronickou poštou, a to na adresu elektronické pošty kupujícího.

3.8. Kupující souhlasí s použitím komunikačních prostředků na dálku při uzavírání kupní smlouvy. Náklady vzniklé kupujícímu při použití komunikačních prostředků na dálku v souvislosti s uzavřením kupní smlouvy (náklady na internetové připojení, náklady na telefonní hovory) si hradí kupující sám, přičemž tyto náklady se neliší od základní sazby.

4. CENA ZBOŽÍ A PLATEBNÍ PODMÍNKY

4.1. Cenu zboží a případné náklady spojené s dodáním zboží dle kupní smlouvy může kupující uhradit prodávajícímu následujícími způsoby:

 • v hotovosti na dobírku v místě určeném kupujícím v objednávce;
 • bezhotovostně převodem na účet prodávajícího č. 2772307001/5500, vedený u společnosti Raiffeisenbank a.s. (dále jen „účet prodávajícího“);

4.2. Společně s kupní cenou je kupující povinen zaplatit prodávajícímu také náklady spojené s balením a dodáním zboží ve smluvené výši. Není-li uvedeno výslovně jinak, rozumí se dále kupní cenou i náklady spojené s dodáním zboží.

4.3. Prodávající nepožaduje od kupujícího zálohu či jinou obdobnou platbu. Tímto není dotčeno ustanovení čl. 4.6obchodních podmínek ohledně povinnosti uhradit kupní cenu zboží předem.

4.4. V případě platby v hotovosti či v případě platby na dobírku je kupní cena splatná při převzetí zboží. V případě bezhotovostní platby je kupní cena splatná do 7 dnů od uzavření kupní smlouvy.

4.5. V případě bezhotovostní platby je kupující povinen uhrazovat kupní cenu zboží společně s uvedením variabilního symbolu platby. V případě bezhotovostní platby je závazek kupujícího uhradit kupní cenu splněn okamžikem připsání příslušné částky na účet prodávajícího.

4.6. Prodávající je oprávněn, zejména v případě, že ze strany kupujícího nedojde k dodatečnému potvrzení objednávky (čl. 3.6), požadovat uhrazení celé kupní ceny ještě před odesláním zboží kupujícímu. Ustanovení § 2119 odst. 1 občanského zákoníku se nepoužije.

4.7. Případné slevy z ceny zboží poskytnuté prodávajícím kupujícímu nelze vzájemně kombinovat.

4.8. Je-li to v obchodním styku obvyklé nebo je-li tak stanoveno obecně závaznými právními předpisy, vystaví prodávající ohledně plateb prováděných na základě kupní smlouvy kupujícímu daňový doklad – fakturu. Prodávající je plátcem daně z přidané hodnoty. Daňový doklad – fakturu vystaví prodávající kupujícímu po uhrazení ceny zboží a zašle jej v elektronické podobě na elektronickou adresu kupujícího.

5. ODSTOUPENÍ OD KUPNÍ SMLOUVY

5.1. Kupující bere na vědomí, že dle ustanovení § 1837 občanského zákoníku, nelze mimo jiné odstoupit od kupní smlouvy o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání kupujícího nebo pro jeho osobu, od kupní smlouvy o dodávce zboží, které podléhá rychlé zkáze, jakož i zboží, které bylo po dodání nenávratně smíseno s jiným zbožím, od kupní smlouvy o dodávce zboží v uzavřeném obalu, které spotřebitel z obalu vyňal a z hygienických důvodů jej není možné vrátit a od kupní smlouvy o dodávce zvukové nebo obrazové nahrávky nebo počítačového programu, pokud porušil jejich původní obal.

5.2. Nejedná-li se o případ uvedený v čl. 5.1obchodních podmínek či o jiný případ, kdy nelze od kupní smlouvy odstoupit, má kupující v souladu s ustanovením § 1829 odst. 1 občanského zákoníku právo od kupní smlouvy odstoupit, a to do čtrnácti (14) dnů od převzetí zboží, přičemž v případě, že předmětem kupní smlouvy je několik druhů zboží nebo dodání několika částí, běží tato lhůta ode dne převzetí poslední dodávky zboží. Odstoupení od kupní smlouvy musí být prodávajícímu odesláno ve lhůtě uvedené v předchozí větě. Odstoupení od kupní smlouvy může kupující zasílat mimo jiné na adresu provozovny prodávajícího či na adresu elektronické pošty prodávajícího info@virive-bazeny.cz

5.3. V případě odstoupení od kupní smlouvy dle čl. 5.2obchodních podmínek se kupní smlouva od počátku ruší. Zboží musí být prodávajícímu vráceno do čtrnácti (14) dnů od odstoupení od smlouvy prodávajícímu. Odstoupí-li kupující od kupní smlouvy, nese kupující náklady spojené s navrácením zboží prodávajícímu, a to i v tom případě, kdy zboží nemůže být vráceno pro svou povahu obvyklou poštovní cestou.

5.4. V případě odstoupení od smlouvy dle čl. 5.2obchodních podmínek vrátí prodávající peněžní prostředky přijaté od kupujícího do čtrnácti (14) dnů od odstoupení od kupní smlouvy kupujícím, a to stejným způsobem, jakým je prodávající od kupujícího přijal. Prodávající je taktéž oprávněn vrátit plnění poskytnuté kupujícím již při vrácení zboží kupujícím či jiným způsobem, pokud s tím kupující bude souhlasit a nevzniknou tím kupujícímu další náklady. Odstoupí-li kupující od kupní smlouvy, prodávající není povinen vrátit přijaté peněžní prostředky kupujícímu dříve, než mu kupující zboží vrátí nebo prokáže, že zboží prodávajícímu odeslal.

5.5. Nárok na úhradu škody vzniklé na zboží je prodávající oprávněn jednostranně započíst proti nároku kupujícího na vrácení kupní ceny.

5.6. V případech, kdy má kupující v souladu s ustanovením § 1829 odst. 1 občanského zákoníku právo od kupní smlouvy odstoupit, je prodávající také oprávněn kdykoliv od kupní smlouvy odstoupit, a to až do doby převzetí zboží kupujícím. V takovém případě vrátí prodávající kupujícímu kupní cenu bez zbytečného odkladu, a to bezhotovostně na účet určený kupujícím.

5.7.Je-li společně se zbožím poskytnut kupujícímu dárek, je darovací smlouva mezi prodávajícím a kupujícím uzavřena s rozvazovací podmínkou, že dojde-li k odstoupení od kupní smlouvy kupujícím, pozbývá darovací smlouva ohledně takového dárku účinnosti a kupující je povinen spolu se zbožím prodávajícímu vrátit i poskytnutý dárek.

6. PŘEPRAVA A DODÁNÍ ZBOŽÍ

6.1. V případě, že je způsob dopravy smluven na základě zvláštního požadavku kupujícího, nese kupující riziko a případné dodatečné náklady spojené s tímto způsobem dopravy.

6.2. Je-li prodávající podle kupní smlouvy povinen dodat zboží na místo určené kupujícím v objednávce, je kupující povinen převzít zboží při dodání.

6.3. V případě, že je z důvodů na straně kupujícího nutno zboží doručovat opakovaně nebo jiným způsobem, než bylo uvedeno v objednávce, je kupující povinen uhradit náklady spojené s opakovaným doručováním zboží, resp. náklady spojené s jiným způsobem doručení. Nárok na úhradu nákladů spojené s dopravou má prodávající i v případě, kdy kupující odmítne převzít doručované zboží.

6.4. Při převzetí zboží od přepravce je kupující povinen zkontrolovat neporušenost obalů zboží a v případě jakýchkoliv závad toto neprodleně oznámit přepravci. V případě shledání porušení obalu svědčícího o neoprávněném vniknutí do zásilky nemusí kupující zásilku od přepravce převzít.

6.5. Další práva a povinnosti stran při přepravě zboží mohou upravit zvláštní dodací podmínky prodávajícího, jsou-li prodávajícím vydány.

6.6. Dodací termíny jsou závislé na skladové dostupnosti zboží. Pokud je zboží uvedeno jako "skladem", bude expedováno v nejbližším možném termínu, nejpozději však do 5-ti pracovních dní. Delší dodací lhůta je vždy řešena s kupujícím individuálně. Dostupnost zboží uvedená číselnou hodnotou (např. 14 dní) uvádá obvyklou dobu, za kterou je zboží po objednání u subdodavatele naskladněno. Tato hodnota je udána v pracovních dnech a dodací termín se může od uvedené hodnoty lišit.

7. PRÁVA Z VADNÉHO PLNĚNÍ

7.1. Práva a povinnosti smluvních stran ohledně práv z vadného plnění se řídí příslušnými obecně závaznými právními předpisy (zejména ustanoveními § 1914 až 1925, § 2099 až 2117 a § 2161 až 2174 občanského zákoníku a zákonem č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů).

7.2. Prodávající odpovídá kupujícímu, že zboží při převzetí nemá vady. Zejména prodávající odpovídá kupujícímu, že v době, kdy kupující zboží převzal:

 • má zboží vlastnosti, které si strany ujednaly, a chybí-li ujednání, má takové vlastnosti, které prodávající nebo výrobce popsal nebo které kupující očekával s ohledem na povahu zboží a na základě reklamy jimi prováděné,
 • se zboží hodí k účelu, který pro jeho použití prodávající uvádí nebo ke kterému se zboží tohoto druhu obvykle používá,
 • zboží odpovídá jakostí nebo provedením smluvenému vzorku nebo předloze, byla-li jakost nebo provedení určeno podle smluveného vzorku nebo předlohy,
 • je zboží v odpovídajícím množství, míře nebo hmotnosti a
 • zboží vyhovuje požadavkům právních předpisů.

7.3. Ustanovení uvedená v čl. 7.2. obchodních podmínek se nepoužijí u zboží prodávaného za nižší cenu na vadu, pro kterou byla nižší cena ujednána, na opotřebení zboží způsobené jeho obvyklým užíváním, u použitého zboží na vadu odpovídající míře používání nebo opotřebení, kterou zboží mělo při převzetí kupujícím, nebo vyplývá-li to z povahy zboží.

7.4. Projeví-li se vada v průběhu šesti měsíců od převzetí, má se za to, že zboží bylo vadné již při převzetí. Kupující je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytne u spotřebního zboží v době dvaceti čtyř měsíců od převzetí.

7.5. Práva z vadného plnění uplatňuje kupující u prodávajícího na adrese jeho provozovny, v níž je přijetí reklamace možné s ohledem na sortiment prodávaného zboží, případně i v sídle nebo místě podnikání.

7.6. Další práva a povinnosti stran související s odpovědností prodávajícího za vady může upravit reklamační řád prodávajícího.

8. DALŠÍ PRÁVA A POVINNOSTI SMLUVNÍCH STRAN

8.1. Kupující nabývá vlastnictví ke zboží zaplacením celé kupní ceny zboží.

8.2. Prodávající není ve vztahu ke kupujícímu vázán žádnými kodexy chování ve smyslu ustanovení § 1826 odst. 1 písm. e) občanského zákoníku.

8.3. K mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů z kupní smlouvy je příslušná Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869, internetová adresa: http://www.coi.cz.

8.4. Prodávající je oprávněn k prodeji zboží na základě živnostenského oprávnění. Živnostenskou kontrolu provádí v rámci své působnosti příslušný živnostenský úřad. Dozor nad oblastí ochrany osobních údajů vykonává Úřad pro ochranu osobních údajů. Česká obchodní inspekce vykonává ve vymezeném rozsahu mimo jiné dozor nad dodržováním zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů.

8.5. Kupující tímto přebírá na sebe nebezpečí změny okolností ve smyslu § 1765 odst. 2 občanského zákoníku.

9. OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Dne 25.5.2018 vstupuje v platnost legislativa EU GDPR - Obecné nařízení o ochraně osobních údajů. Více o ochraně osobních údajů a jejich zpracování v rámci našeho e-shopu se dozvíte zde. Po 25.5.2018 jsou body 9.1 až 9.9 neplatné.

9.1. Ochrana osobních údajů kupujícího, který je fyzickou osobou, je poskytována zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů.

9.2. Kupující souhlasí se zpracováním těchto svých osobních údajů: jméno a příjmení, adresa bydliště, identifikační číslo, daňové identifikační číslo, adresa elektronické pošty, telefonní číslo (dále společně vše jen jako „osobní údaje“).

9.3. Kupující souhlasí se zpracováním osobních údajů prodávajícím, a to pro účely realizace práv a povinností z kupní smlouvy a pro účely vedení uživatelského účtu. Nezvolí-li kupující jinou možnost, souhlasí se zpracováním osobních údajů prodávajícím také pro účely zasílání informací a obchodních sdělení kupujícímu. Souhlas se zpracováním osobních údajů v celém rozsahu dle tohoto článku není podmínkou, která by sama o sobě znemožňovala uzavření kupní smlouvy.

9.4. Kupující bere na vědomí, že je povinen své osobní údaje (při registraci, ve svém uživatelském účtu, při objednávce provedené z webového rozhraní obchodu) uvádět správně a pravdivě a že je povinen bez zbytečného odkladu informovat prodávajícího o změně ve svých osobních údajích.

9.5. Zpracováním osobních údajů kupujícího může prodávající pověřit třetí osobu, jakožto zpracovatele. Kromě osob dopravujících zboží nebudou osobní údaje prodávajícím bez předchozího souhlasu kupujícího předávány třetím osobám.

9.6. Osobní údaje budou zpracovávány po dobu neurčitou. Osobní údaje budou zpracovávány v elektronické podobě automatizovaným způsobem nebo v tištěné podobě neautomatizovaným způsobem.

9.7. Kupující potvrzuje, že poskytnuté osobní údaje jsou přesné a že byl poučen o tom, že se jedná o dobrovolné poskytnutí osobních údajů.

9.8. V případě, že by se kupující domníval, že prodávající nebo zpracovatel (čl. 9.5) provádí zpracování jeho osobních údajů, které je v rozporu s ochranou soukromého a osobního života kupujícího nebo v rozporu se zákonem, zejména jsou-li osobní údaje nepřesné s ohledem na účel jejich zpracování, může:

 • požádat prodávajícího nebo zpracovatele o vysvětlení,
 • požadovat, aby prodávající nebo zpracovatel odstranil takto vzniklý stav.

9.9. Požádá-li kupující o informaci o zpracování svých osobních údajů, je mu prodávající povinen tuto informaci předat. Prodávající má právo za poskytnutí informace podle předchozí věty požadovat přiměřenou úhradu nepřevyšující náklady nezbytné na poskytnutí informace.

10. ZASÍLÁNÍ OBCHODNÍCH SDĚLENÍ A UKLÁDÁNÍ COOKIES

10.1. Kupující souhlasí se zasíláním informací souvisejících se zbožím, službami nebo podnikem prodávajícího na elektronickou adresu kupujícího a dále souhlasí se zasíláním obchodních sdělení prodávajícím na elektronickou adresu kupujícího.

10.2. Kupující souhlasí s ukládáním tzv. cookies na jeho počítač. V případě, že je nákup na webové stránce možné provést a závazky prodávajícího z kupní smlouvy plnit, aniž by docházelo k ukládání tzv. cookies na počítač kupujícího, může kupující souhlas podle předchozí věty kdykoliv odvolat.

11. DORUČOVÁNÍ

11.1. Kupujícímu může být doručováno na elektronickou adresu kupujícího.

12. ZÁVĚREČNÁ USTANOVENÍ

12.1. Pokud vztah založený kupní smlouvou obsahuje mezinárodní (zahraniční) prvek, pak strany sjednávají, že vztah se řídí českým právem. Tímto nejsou dotčena práva spotřebitele vyplývající z obecně závazných právních předpisů.

12.2 Je-li některé ustanovení obchodních podmínek neplatné nebo neúčinné, nebo se takovým stane, namísto neplatných ustanovení nastoupí ustanovení, jehož smysl se neplatnému ustanovení co nejvíce přibližuje. Neplatností nebo neúčinností jednoho ustanovení není dotknuta platnost ostatních ustanovení.

12.3. Kupní smlouva včetně obchodních podmínek je archivována prodávajícím v elektronické podobě a není přístupná.

12.4. Přílohu obchodních podmínek tvoří vzorový formulář pro odstoupení od kupní smlouvy.

12.5. Kontaktní údaje prodávajícího: adresa pro doručování Březina 39, 67905 Březona u Křtin, adresa elektronické pošty info@virive-bazeny.cz, telefon 777625697.

aktualizace proběhla 21.9.2019