Vločkovač a projiskřovač (flockfix)1 lt

Kód: 100901601
Značka: Chemoform CZ
168 Kč / ks
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

V bazénu se může občas objevit jemný zákal, který nelze běžným filtrováním odstranit. Flokulant je speciální tekutý přípravek k odstranění takovýchto kalů z bazénu. Vyvločkováné nečistoty můžete jednoduše odsát z bazénu.

Charakteristika vločkovače:

Působí v širokém rozsahu pH, je pH neutrální, vhodný pro soukromé i veřejné bazény, komunální a průmyslové čistírny odpadních vod.

Použití vločkovače a dávkování:

Pro soukromé bazény: Ke zvýšení účinnosti filtrace nalít pomalu cca 50 - 100 ml na 10 m3 vody při běžícím filtračním zařízení do přepadu vody nebo do skimmeru. Po 2 - 3 dnech propláchnout filtraci. Lepšího výsledku se dosáhne, když v cca 50 - 100 ml namočíte mycí houbu a vložíte ji do skimmeru. Tak se dosáhne kontinuálního vyvločkování.

Pro veřejné bazény: Dávkovací zařízení nastavíme na dávkování 0,5 - 1,0 g/m³ oběhové vody. Přípravek je možné ve vhodné nádobě ředit vodou a poté nalévat do bazénu podél jeho okraje. Takto připravený roztok spotřebujte do 1 týdne. Přípravek nikdy nemíchejte s jinými chemikáliemi!

Po použití vločkovače je vhodné důkladně proprat filtraci - kartuši i pískovou, aby byl opět zajištěný její plný výkon.

Použití po šokovém ošetření vody - na jaře po napuštění bazénu nebo v sezóně při řešení problémů s vodou se může po šokovém ošetření vody objevit ve vodě různé zabarvení. Použijte vločkovač podle výše uvedeného návodu, případně i opakovaně a průběžně propírejte filtraci. Až je voda křišťálově čistá ještě se přidá drobné množství vločkovače pro dlouhodobý efekt.

Pozor na předávkování vločkovače - může se vytvořit bílý zákal, který se pak těžko odstraňuje. Více naleznete v naší poradně bazénové chemie. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vločkovače
Záruka: 2 roky