Zdravotní přínosy vířivých bazénů

Existuje ohromné množství informací ohledně terapeutických účinků vířivých bazénů. Máte fyzicky namáhavou práci, sedíte celý den u počítače, bolí vás záda, klouby, máte bolesti hlavy? Všechny tyto problémy dokáže vířivý bazén zmírnit, častěji však tyto problémy úplně odstraní a vrátí vašemu tělu i mysli opětovnou vitalitu.

Jak se chová tělo ve vířivce a v čem vám dokáže pomoci?

Po 05 minutách … krevní tlak se snižuje a srdeční rytmus se začíná zpomalovat
Po 08 minutách … cirkulace krve se zlepšuje, pociťujeme zahřívání nohou a rukou
Po 12 minutách … svaly začínají relaxovat, odplavuje se mléčná kyselina a toxiny
Po 15 minutách … bolesti hlavy a další bolesti ustupují, tělo dosahuje rovnováhy

bubliny


Bolest

Masážní účinek vířivých van společně s horkou vodou přináší namožených a napjatým svalům možnost dokonalé relaxace a stimuluje tvorbu endorfinů (také nazýván jako hormon štěstí, protože se uvolňuje do mozku a způsobuje dobrou náladu a pocity štěstí), které tlumí bolest. Když jste ponořeni ve vířivém bazénu, vaše váha je vodou podstatně redukována, což působí relaxačně na vaše klouby, svaly a především zádové svaly.

Nespavost

Ponoření vašeho těla do teplé bublající vody vám pomůže v noci rychle a bez problémů usnout a ponořit se do hlubšího spánku, než který obvykle máte. Využitím vířivky se v prvních momentech vaše tělesná teplota zvýší, ale po opuštění vířivky opět poklesne, což pomůže k rychlejšímu usnutí a hlubšímu odpočinku.

Stres

Relaxace v horkém vířivém bazénu způsobuje povolení svalového napětí a zbavení se pocitu starostí a stresu. Teplá voda má tendenci mírnit rychlost tělesných procesů, zpomalovat aktivitu vnitřních orgánů, bublající a nadnášející vodu vám umožňuje zažít menší gravitace naší planety, než jsme zvyklí z běžného života. Vířivka stimuluje citlivost receptorů na kůži, zlepšuje její prokrvení, čímž zvyšuje náš pocit uspokojení z chvíle klidu.

Očista

Očista těla je jedna z nejlepších věcí na vířivých bazénech. Během relaxace se otvírají naše póry, které se dokonale čistí, toxiny odcházejí z našeho těla, které opět získává ztracenou vitalitu. K tomu přispívá samozřejmě i lepší cirkulace krve, ke které vířivka přispívá.

Artritida

Zvýšená teplota vody ve vířivce pomáhá odstranit ztuhlost a otoky způsobené artritidou, stimuluje krevní oběh. V těchto případech se doporučuje počkat, až cítíte, že vaše svaly jsou uvolněné, následně provést několik pomalejších cviků a opět se ponořit do vířivky, kde proces relaxace dokončíte. Využití vířivé vany konzultujte se svým odborným lékařem.

Kardiovaskulární soustava

Během let bylo dokázáno, že relaxace v teplém bazénu s masážním proudem, je vhodná pro lidi trpící kardiovaskulárními problémy nebo pro pacienty po operacích srdce, neboť vířivky jsou velmi jemné a nezpůsobují takové zatížení srdce.

Celulitida a snížení váhy

Využívání vířivých bazénů přspívá také blahodárně k potlačení celulitidy, nebo-li pomerančové kůže. Teplá voda a masážní trysky totiž přispívají k vypínání kůže a redukce celulitidy. Vířivky přispívají i ke snížení váhy a to tím, že teplá voda způsobuje lepší cirkulaci krve a rychlejší odbourávání podkožního tuku.

spa-history

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení