Zastřešení vířívých bazénů

Zastřešení vířivých bazénů je dnes již zcela běžnou součástí pořizování si vířivky. Speciální zastřešení vám umožní využívat bazén v kterékoliv roční období, při prudkém slunci, při dešti, když kolem vás bude padat sníh.

Při tisících opakovaných přesuvných pohybů segmentů a rovněž díky poklesu a vzestupu teplot dochází k pnutí jednotlivých segmentů konstrukce, tudíž je kladena speciální pozornost na použití vhodných materiálů s vysokou teplotní roztažností. Již po několik let firma Alukov zdokonalujeme mechanismus k zabezpečení zastřešení při silném větru a vysoce kvalitní automatický kotvící systém segmentů.

zastreseni-virivky

Výhody zastřešení bazénu

Prodlouží koupací sezónu od jara do podzimu, bez výdajů na ohřev vody. Zadržuje teplo vytvořené slunečním zářením nebo ohřívačem vody. Snižuje náklady na ohřívání vody a zabraňuje tepelným ztrátám. Usnadňuje údržbu bazénu, snižuje četnost kontroly vody a dávkování bazénové chemie. Zkracuje čas nutný k údržbě bazénu. Zvyšuje kvalitu vody a omezuje množství chemikálií pro úpravu vody. Omezuje škody na bazénu způsobené vlivem zimního počasí. Zabraňuje pádu dětí a malých zvířat do vody. V horkých dnech se můžete těšit z koupání pod širým nebem, stačí pouze odsunout zastřešení za bazén.

Zastřešený whirpool - místo pro vaši relaxaci

Zastřešení bazénů se dá použít i jako mobilní kryt pro vířivé bazény. V teplých dnech na jaře, v létě a na podzim se váš whirlpool může stát centrem společenského dění vaší rodiny a přátel. Stačí pouze otevřít zasklení nebo přesunout zastřešení za bazén a vychutnat si tak koupání v teplé a čisté vodě pod širým nebem. Mobilní zastřešení je perfektním řešením pro ty, kteří chtějí svoji vířivku využívat celý rok.

Vliv zastřešení vířivky na teplotu vzduchu a vody

Polykarbonátové desky, ze kterých společnost Alukov své zastřešení vyrábí, způsobují tzv. "skleníkový efekt". Ve dnech plného slunečního svitu a rovněž i ve dnech oblačných vlivem rozptýlených slunečních paprsků je vzduch ohříván uvnitř zastřešení. V noci a v chladných dnech jsou díky zastřešení vířivého bazénu minimalizovány tepelné ztráty.

Zjara na počátku sezóny, při slunečním svitu teplota vody v nevyhřívaném bazénu stoupne cca o 2°C každý den. Teplota vody dokonce stoupá i v jarních a podzimních dnech, kdy sluneční paprsky zdaleka nejsou tak hřejivé jako v letním období. Zastřešení bazénu eliminuje ztráty vody odpařováním. Pokud je teplotní rozdíl vody a vzduchu 3°C, bazén o obsahu 32 m2 ztratí 40 litrů vody za den, v 80 m2 bazénu se odpaří 100 litrů vody za den. Zastřešení bazénu izoluje vodní plochu od vnějšího prostředí a vyrovnává tepelné rozdíly vody a vzduchu, díky čemuž se snižuje vypařování vody z bazénu.

teplota