Zastřešení vířívých bazénů

Zastřešení vířivých bazénů je dnes již zcela běžnou součástí pořizování si vířivky. Speciální zastřešení vám umožní využívat bazén v kterékoliv roční období, při prudkém slunci, při dešti, když kolem vás bude padat sníh.

Při tisících opakovaných přesuvných pohybů segmentů a rovněž díky poklesu a vzestupu teplot dochází k pnutí jednotlivých segmentů konstrukce, tudíž je kladena speciální pozornost na použití vhodných materiálů s vysokou teplotní roztažností. Již po několik let firma Alukov zdokonalujeme mechanismus k zabezpečení zastřešení při silném větru a vysoce kvalitní automatický kotvící systém segmentů.

zastreseni-virivky

Výhody zastřešení bazénu

Prodlouží koupací sezónu od jara do podzimu, bez výdajů na ohřev vody. Zadržuje teplo vytvořené slunečním zářením nebo ohřívačem vody. Snižuje náklady na ohřívání vody a zabraňuje tepelným ztrátám. Usnadňuje údržbu bazénu, snižuje četnost kontroly vody a dávkování bazénové chemie. Zkracuje čas nutný k údržbě bazénu. Zvyšuje kvalitu vody a omezuje množství chemikálií pro úpravu vody. Omezuje škody na bazénu způsobené vlivem zimního počasí. Zabraňuje pádu dětí a malých zvířat do vody. V horkých dnech se můžete těšit z koupání pod širým nebem, stačí pouze odsunout zastřešení za bazén.

Zastřešený whirpool - místo pro vaši relaxaci

Zastřešení bazénů se dá použít i jako mobilní kryt pro vířivé bazény. V teplých dnech na jaře, v létě a na podzim se váš whirlpool může stát centrem společenského dění vaší rodiny a přátel. Stačí pouze otevřít zasklení nebo přesunout zastřešení za bazén a vychutnat si tak koupání v teplé a čisté vodě pod širým nebem. Mobilní zastřešení je perfektním řešením pro ty, kteří chtějí svoji vířivku využívat celý rok.

Vliv zastřešení vířivky na teplotu vzduchu a vody

Polykarbonátové desky, ze kterých společnost Alukov své zastřešení vyrábí, způsobují tzv. "skleníkový efekt". Ve dnech plného slunečního svitu a rovněž i ve dnech oblačných vlivem rozptýlených slunečních paprsků je vzduch ohříván uvnitř zastřešení. V noci a v chladných dnech jsou díky zastřešení vířivého bazénu minimalizovány tepelné ztráty.

Zjara na počátku sezóny, při slunečním svitu teplota vody v nevyhřívaném bazénu stoupne cca o 2°C každý den. Teplota vody dokonce stoupá i v jarních a podzimních dnech, kdy sluneční paprsky zdaleka nejsou tak hřejivé jako v letním období. Zastřešení bazénu eliminuje ztráty vody odpařováním. Pokud je teplotní rozdíl vody a vzduchu 3°C, bazén o obsahu 32 m2 ztratí 40 litrů vody za den, v 80 m2 bazénu se odpaří 100 litrů vody za den. Zastřešení bazénu izoluje vodní plochu od vnějšího prostředí a vyrovnává tepelné rozdíly vody a vzduchu, díky čemuž se snižuje vypařování vody z bazénu.

teplota

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení