Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Vířivka vítězí nad bazénem


Pokud si máte chuť odpočinout od těžkostí každodenního života, nebo dát novou sílu bolavým svalům a kloubům po sportování či lehké námaze, pak zvolte hydromasáž. Výborná metoda, která vám pomůže lépe se cítit a klidně spát. Masážní účinek bazénu je tvořený kombinací proudu teplé vody a vzduchu ve speciálních tryskách. Tento osvěžující proud uvolňuje tělo a stimuluje produkci endorfinů, přirozených eliminátorů bolesti, které navozují pocit pohody a radosti. Jak přesně působí vířivky se můžete dočíst v jedné z našich sekcí Relaxace a terapie.

Na zahradě nebo raději doma?
Vířivky, whirlpooly či spa bazény - využívá se více názvů - jsou masážní bazény pro celoroční použití. Umístit se může jak v budově, zimní zahradě, tak i na zahradě či v altánu. Základem je tvarovaná akrylátová skořepina, která je zvenčí opatřena kabinetem z materiálů imitujících dřevo, pro celoroční využívání se doporučují plastové kabinety. Úniku tepla ze spa zamezuje termokryt, dokonalejší metodou je pak kopulovité zakrytí od společnosti Alukov. Vířivky mají různý rozměr a kapacitu, specifické členění vnitřního prostoru, variabilní počet a rozmístění křesílek a lehátek, z nichž každé má danou konfiguraci trysek pro masáž jednotlivých partií těla.

Trampoty s běžným bazénem
V našich zeměpisných podmínkách je největší nevýhodou venkovního bazénu jeho závislost na počasí. Může se stát, že 3/4 roku, tedy od konce jednoho léta do začátku dalšího, je z vysněného plaveckého bazénu jen prázdná nevyužitá jáma. V posledních letech bývají i samotná léta chladná nebo deštivá a bazén tak bývá využíván maximálně několik týdnů v roce. Další nevýhodou, mimo samotné ceny bazénu a vysokých provozních nákladů, je i množství nutných dodatečných investic - instalace strojovny, ohřev a čištění, vše společně v řádech statisíců korun. Cena a provozní náklady, byť i maximálně vybavené vířivky, jsou vůči těmto nákladům nepatrné. Je velmi příjemné prohřát si celé před ulehnutím do postele.

Bublinky po celý rok
Vířivka není na počasí závislá vůbec. Naopak, je jako stvořená k celoročnímu koupání uvnitř nebo venku, a to i v chladném, nočním, deštivém či mrazivém počasí (při společné instalaci zakrytí spa bazénu od firmy Alukov). Během občasných letních veder přijde vhod osvěžující posezení v bublající chladné nebo vlažné vodě. Po celý zbytek roku můžete z horké vířivky nerušeně sledovat putování měsíce a hvězd po noční obloze, barvy podzimního listí, zimní krajinu pod sněhem, anebo probouzení jarní přírody. A to vše dnes již za velmi příjemné ceny ...

 


Zpět na výpis novinek

Přihlášení k odběru newsletteru
Maximálně dvakrát do měsíce Vás budeme informovat o našich novinkách a výhodných nabídkách.

Bazénová chemie pro vířivé bazény, whirlpooly a SPA. Klasická chlorová chemie, bezchlorová chemie GUAA i kyslíkové tablety. Vždy od renomovaných výrobců za skvělé ceny. Většinu zboží odesíláme obratem. Výhody pro registrované zákazníky, poukázky, slevy, akce.
 
Váš nákup


Navštivte partnerské obchody
z produkce Internetový-prodej.cz
  • koupelna-snu.cz - Široký sortiment koupelnového vybavení: sprchové kouty, vany, umyvadla, koupelnový nábytek, či vybavení kuchyně.
  • matrace-polstare.cz - Spánkem strávíte třetinu dne, maximálně si jej pak užijete pouze s kvalitní matrací, roštem a správným polštářem.
  • svetbonsaji.cz - Široká nabídka bonsají - originálních dárek pro každého, realizujeme japonské a okrasné zahrady.
  • dymky-online.cz - Největší výběr tabákových výrobků - tabák, doutníky a dýmky nejlepší kvality.
  • sakypaky.cz - Sedací vaky a sedací pytle nabízí pohodlné a zábavné sezení v interiéru i exteriéru.