Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Dopřejte si masáž po celý rok


Spa znamená v překladu domácí lázně nebo také volně přeloženo vířivý bazén. Takovýto bazén můžete umístit na zahradu, terasu, zimní zahradu či dokonce i do obývacího pokoje. Venku jej můžete využívat nejen v létě, ale také v zimě bez ohledu na počasí. Užít si tak můžete nejenom romantické letní noci plné hvězd, ale i ty zimní, které mohou být ještě umocněny poletujícími vločkami - a to vše díky externímu zastření bazénů.

Obzvlášť v současné hektické době si mnozí často uvědomují, že je třeba o své tělo pečovat. Čas na sport a relaxaci však mnohdy chybí. Vířivka je vlastně spojení příjemného s užitečným, kdy v bazénku s teplou vodou relaxujete a necháváte uvolňovat smysly, zatímco vodní trysky masírují vaše tělo od hlavy až k patě. Taková vodní masáž pomáhá zlepšit krevní tlak, zlepšuje prokrvení organismu, uvolňuje svaly a tlak kloubů a tím zmírňuje jejich bolest, odbourává stres a celkově posiluje imunitní a kardiovaskulární systém. Navíc se po takové masáži v teplé vodě dokonale usíná. Některé bazénky jsou ještě navíc vybaveny světelnou terapií  a aromatickou terapií, audiosystémem s reproduktory, přehrávačem CD & MP3 nebo televizí, takže příjemný účinek na těl
o i ducha je stoprocentně zaručen.

Vybíráme domácí lázně
Základem vířivky je akrylátový bazének, který je anatomicky tvarován jak na sezení, tak na polohu vleže, je tedy vybaven sedátky a lehátky, které jsou doplněny tryskami mířícími na různé části těla. Akrylát nese nejrůznější barevné povrchy, například společnost Modulan International nabízí až 19 barev skořepin (= akrylátový bazének). Mohou mít buď čtvercový, obdélníkový, kruhový nebo oválný tvar. Dalším součástí vířivého bazénu je pěnová hmota, která je vysoce izolační, lehká a velice odolná jak vůči UV záření, tak proti mrazu. Působivou tečkou těchto bazénů je dřevěné osazení z kvalitního dřeva, které ulehčuje vstup i výstup do lázně. Tento druh spa má většinou kruhový tvar.

Při výběru se držte pravidlem: čím členitější je bazének, tím je komfortnější a nabízí širší spektrum masáže. Trysky jsou vzduchové a vodní, ale o tomto rozdílu jsme si už podívali v jednom z našich příspěvků (viz příspěvek Vodní a vzduchová masáž). Na digitálním ovladači, který je umístěn v bazénku lze regulovat teplotu vody, nastavit i sílu proudění trysek. U luxusnější výbavy lze digitálně ovládat televizi či rádio.

Bazénky jsou vybaveny bezpečnostním krytem a opláštěním, které bývá již v základní ceně. Klaďte důraz na kvalitní přikrytí a na dostatečnou izolaci, které jsou v budoucnu k nezaplacení. Z přikrytého spa totiž neuniká teplo a snižují se také náklady na ohřev vody. Spa bazény lze pořídit od 120.000 Kč. Pokud nemáte hluboko do kapsy a máte rádi luxus, můžete také zaplatit mnohonásobně více. Vše záleží, jak velký vířivý bazének a jaké příslušenství si žádáte. Dostupnější typy jsou vhodné pro 2 – 3 osoby a jsou většinou vybaveny až 20 tryskami (např. vířivka Korsika pro 3 osoby má 24 trysek). Do těch komfortnějších se vejde až 6 lidí a trysek můžete napočítat mezi 50 - 70 (např. vířivý bazén Okeanos)

Samotné umístění není nikterak náročné. Není třeba velkých povrchových úprav či kopání jam jako u bazénů. Bazénky osazené kvalitním dřevem se většinou nezapouštějí, jen se upravuje okolní terén. Podmínkou je umístit bazének na rovnou, dostatečně nosnou plochu (hmotnost bazénu + obsah vody + hmotnost uživatelů) a zajistit přístup elektriky a vody (zde stačí hadice, nemusí být instalován pevný výtok).

Zásady používání
Optimální teplota vody by se měla rovnat teplotě těla zdravého člověka. Teploty nad 40 ° C se doporučují spíše v chladnějších dnech či v zimní období. V létě je příjemnější teplota o několik málo stupňů nižší než je teplota těla člověka, tedy 36°C. Vodní masáž je ideální dopřát si cca 2 hodiny po jídle. Po masáži je vhodné si dopřát odpočinek v klidu a teple. Doporučená doba použití masáže je maximálně 30 minut. Dlouhá masáž může způsobit snížení krevního tlaku (více opět v příspěvku Zdravotní přínosy vířivých bazénů).

Údržba
Celá údržba není nějak náročná. Záleží však na tom, zda bazének slouží veřejným či soukromým účelům. U veřejných vířivek se voda vyměňuje denně, u soukromých stačí vodu měnit jednou za 2 - 3 měsíce, což závisí na tom, jak často spa používáte a na jeho velikosti. Je však třeba udržovat správné pH vody, k čemuž slouží bazénová chemie.

Náklady na roční provoz závisí na velikosti bazénu, četnosti používání, okolních teplotách a počtu osob, který bazének využívají. Hrubý odhad činí tak 20 – 50 Kč denně v závislosti na ceně elektrické energie.Zpět na výpis novinek

Přihlášení k odběru newsletteru
Maximálně dvakrát do měsíce Vás budeme informovat o našich novinkách a výhodných nabídkách.

Bazénová chemie pro vířivé bazény, whirlpooly a SPA. Klasická chlorová chemie, bezchlorová chemie GUAA i kyslíkové tablety. Vždy od renomovaných výrobců za skvělé ceny. Většinu zboží odesíláme obratem. Výhody pro registrované zákazníky, poukázky, slevy, akce.
 
Váš nákup


Navštivte partnerské obchody
z produkce Internetový-prodej.cz
  • koupelna-snu.cz - Široký sortiment koupelnového vybavení: sprchové kouty, vany, umyvadla, koupelnový nábytek, či vybavení kuchyně.
  • matrace-polstare.cz - Spánkem strávíte třetinu dne, maximálně si jej pak užijete pouze s kvalitní matrací, roštem a správným polštářem.
  • svetbonsaji.cz - Široká nabídka bonsají - originálních dárek pro každého, realizujeme japonské a okrasné zahrady.
  • dymky-online.cz - Největší výběr tabákových výrobků - tabák, doutníky a dýmky nejlepší kvality.
  • sakypaky.cz - Sedací vaky a sedací pytle nabízí pohodlné a zábavné sezení v interiéru i exteriéru.