Vířivé bazény pro dlouhé zimní večery

Potřebují vaše unavené klouby trochu péče navíc, nebo toužíte po pravidelné relaxaci, ale přitom nechcete utrácet za drahé návštěvy wellness center? Dnes si ukážeme, že pořízení vlastní vířivky není pouze výsada bohatých. I vy můžete trávit dlouhé zimní večery v pohodlí vlastní vířivky s vašimi nejbližšími. Dozvíte se, jaký přínos pro vaše  zdraví koupel má, nebo jakou vířivku vybrat.

vířivka v zimní krajině

Proč si pořídit vířivku v zimě? 

Odpočinek po náročném dni v práci, romantickou noc se ženou, či zasloužený relax poté, co ratolesti odejdou do hajan, si zaslouží každý. Nemusíte přitom utrácet statisíce za budování soukromého wellness. Vířivé bazény lze pořídit i do deseti tisíc korun. A to je velmi příjemná cena v porovnání s pravidelnými cestami za návštěvou lázní. Kromě financí totiž šetří hlavně váš čas. V pohodlí domova si tak užijete koupel přesně podle vašich představ. A to v naprostém soukromí, což je bezesporu jednou z hlavních výhod osobní vířivky. 

Narozdíl od bazénu na zahradě si radovánky ve vířivce můžete dopřát i v zimě. Pravidelné prohřívání promrzlého a bolavého těla bude mít blahodárný dopad na vaše zdraví. V případě zvolení přenosných, či nafukovacích vířivých bazénů můžete v průběhu roku měnit jeho využití v interiéru i exteriéru.

Slastný odpočinek za příznivou cenu

Pokud vás stále odrazují částky za pořízení vířivé vany, ale přesto toužíte po tom jednu takovou vlastnit, můžete se porozhlédnout po naší nabídce mobilních bazénů. Ty mají proti klasickým vanám i spoustu dalších výhod. Kromě násobně nižší ceny, než je to tomu u vířivých van, dominují svojí mobilitou a jednoduchostí užívání.

V našem e-shopu můžete vybírat z nabídky cenově dostupných vířivek za velmi příznivé ceny. S cenovkou pod 10 tisíc korun nabízíme například nafukovací vířivku NetSpa Bohemian, ideální pro čtyřčlennou rodinu. Bazény s pěnovou konstrukcí pak stojí něco přes dvacet tisíc korun. V případě mobilních vířivek ušetříte nejen investice do stavebních úprav, ale také prostor, pokud zrovna nemáte v plánu vířivku používat. Nafouknout či složit ji totiž můžete kdykoliv a téměř kdekoliv.

Vířivý bazén s přáteli

Kam vířivku umístit?

Před samotným výběrem je dobré si pečlivě rozmyslet základní parametry bazénu. Těmi předními jsou samotná velikost a počet lidí, pro které je bazén určen. To se odráží v množství spotřebované vody a samotné váze naplněného bazénu. Samotná konstrukce sice váží maximálně desítky kilogramů, po napuštění se však může blížit i jedné tuně. Myslet proto musíte hlavně na kvalitu a nosnost podlahy v interiéru. Pořízení takového bazénu do interiéru proto konzultujte s příslušným odborníkem. Umístění do patra se bez konzultace se statikem nedoporučuje. V případě venkovního využití dbejte na správný výběr materiálu podloží. Vířivka by měla stát na pevném, vyváženém a hladkém povrchu, nikoliv na písku či trávníku. Ideální umístění je například na podlahu terasy.

Blahodárné účinky vířivých van

V dnešní rychlé době je jedním z hlavních chronických problémů permanentní stres, spojený s méně kvalitním spánkem. Pravidelné koupele jsou jednou z nejlepších kompenzací, které si můžete dovolit i u vás doma. Pomáhají totiž při poruchách spánku, ale i při depresi, či bolestech hlavy. Díky zklidňujícímu účinku koupele pak dokonale zapomenete na starosti běžného života. Ne nadarmo je hydroterapie tradiční metodou péče o tělo a mysl již od starověku.

Tvar vířivých van a bazénů je přímo navrhnut pro maximální pohodlí a uvolnění. Promyšlené a ergonomické rozmístění trysek přesně masíruje nejvíce namáhané části vašeho těla. Teplá provzdušněná voda nadlehčuje tělo, čímž uleví vašim kloubům. Zároveň odstraňuje ztuhlost a otoky způsobené artritidou. 

V kombinaci s esenciálními vůněmi, či barevnými tóny přisvícení dokážete vytvořit dokonalou atmosféru pro každou příležitost a maximální relaxaci a uvolnění. Již po deseti minutách se bude vaše tělo cítit odpočatě. 

Stále nevíte jakou vířivku vybrat?

Při výběru byste měli zohlednit následující kritéria:

Cena

Pokud je vaším rozhodujícím parametrem cena, doporučujeme využít nabídky mobilních bazénu, které ačkoliv nenabízejí takové množství funkcí a doplňkového sortimentu, vše dohánějí svojí univerzálností. Zaplatíte za ně pouze zlomek ceny oproti profesionálním vířivým vanám.

Kapacita/velikost

Už víte, kolik lidí bude vaši vířivku využívat? Pokud vybíráte vířivku pro dva, značně ušetříte provozní náklady i potřebnou velikost prostoru. Vířivka pro sedm lidí však může přinést spoustu radosti při relaxování s přáteli. Připravit se však musíte na větší spotřebu vody, prostorovou náročnost i úměrně vyšší zatížení podlahy.

Celoroční využití, či příležitostná koupel

Každý jednotlivý typ vany či bazénu má své limity využití. Velký pozor proto při výběru dejte například na minimální venkovní teplotu při využití. 

Funkce a výbava vířivky

Zohlednit musíte i přídavné funkce, které vířivka nabízí. Ať jde rychlo ohřev, různé režimy masáží, využití slané vody, podsvícení, dotykový ovládací panel a spoustu dalšího. 

Další kritéria

Nezapomenout musíte i na negativní aspekty, jakými jsou spotřeba vody, hlučnost, péče o materiál a hlavně čištění a filtrace vody. Ty mohou být pro každý model různé.

Se správným výběrem vám rádi poradí naši specialisté, proto se na nás nebojte obrátit s jakýmikoliv dotazy.