Solární sprcha – chytrý doplněk k bazénu

Letní koupání v bazénu na zahradě má samo o sobě své kouzlo. Benefity vlastního koupání netřeba připomínat a dnes navíc existují způsoby, jak koupání na zahradě posunout ještě o úroveň výš. Postačí k tomu malá investice de solární sprchy. Ta je praktickým, ekologickým a bezplatným zdrojem ohřáté vody u bazénu. Důvodů k pořízení solární sprchy existuje hned několik.

shutterstock_405738448

Předchází zanášení bazénu

Průzračně čistá voda je cílem každého majitele bazénu, a právě sprchování před koupáním dokáže výrazně předejít nadměrnému zanášení vody nečistotami. Do bazénu se tak z těla dostane méně bakterií, pylu, prachu a zbytků opalovacího krému. Výsledkem může být snadnější údržba vody v bazénu s nižší spotřebou bazénové chemie.

Sprcha po koupání

Důležitost sprchování po koupání je všem dobře známa. Jít se sprchovat do koupelny bytu ale není úplně praktické a komfortní. Solární sprcha u bazénu však přináší možnost opláchnout se ihned po koupání, a navíc venku na sluníčku.

Snadná instalace a žádné starosti

Instalace solární sprchy je jednoduchá. Stačí napojit klasickou zahradní hadici a případně sprchu nějakým způsobem připevnit, aby nespadla. Žádné stavební práce tak opravdu nejsou potřeba a sprchu lze navíc snadno přemístit. Jediným omezením pro umístění je dosah zahradní hadice s vodou.

Solární sprcha nevyžaduje téměř žádnou péči. Jedinou starostí je sprchu po koupací sezoně odpojit od hadice a někam uschovat.

Ekologická a bezplatná teplá voda

Ohřev vody ve sprše probíhá pouze díky teplému slunci. Komfort ve formě teplého sprchování u bazénu tak nepřináší žádné náklady na energie navíc. Teplou vodu ze solární sprchy lze samozřejmě využít i k běžnému osprchování po příchodu z práce a ušetřit tak za ohřev vody v koupelně.

Osvěžení

Není nutné se obávat, že by byla voda ve sprše příliš horká. Sprcha dokáže horkou vodu namíchat se studenou. Můžete si tak dopřát teplou, vlažnou i studenou sprchu. Právě možnost studené sprchy na zahradě potěší během parných letních dnů, když se vám zrovna nechce do bazénu. Sprcha navíc dokáže částečně vynahradit letní osvěžení těm, kteří bazén na své zahradě nemají.

shutterstock_421392655

Možnost umýt se po práci na zahradě

Solární sprcha na zahradě přijde vhod i v případě, že jste se během práce na zahradě zašpinili a nechcete špinaví procházet domem. Solární sprcha je tak mimořádně praktická i pro ty, kdo nemají bazén.

Nízká pořizovací cena

Pořizovací cena solární sprchy je velice přijatelná. U nás pořídíte solární sprchu za 2 990 Kč. Můžete si vybrat i barvu, která se vám nejvíce líbí, anebo se hodí do prostředí kolem vašeho bazénu.

5681_315242-00-solarni-sprcha-sunny-style-premium-lime--2--zm