Vonné esence a Aromaterapie

Použití éterických olejů je známo již od nejstarších dob. Již ve starověku lidé trpěli bolestmi hlavy a jinými neduhy, pro které může být aromaterapie správnou léčbou. Éterické oleje působí na naše emoce a nervový systém, podporují imunitní systém a přináší našemu organismu ozdravný proces.

Aromaterapie

Jednou z prvních metod léčení vůbec bylo právě používání aromatických koupelí. Jejich počátky lze nalézt již ve starém Babylónu, Asýrii, Egyptě či Tibetu. Aromatické koupele působí na zdraví člověka velice komplexně. Pomocí aromaterapie můžeme ovlivnit lidský organismus přes čichové receptory jež aktivují postupně všechny části mozku.. Následně se přes nervovou soustavu účinek přenáší do dalších částí těla a orgánů. Známou skutečností je, že pomocí vůní můžeme působit na nervový systém a tím měnit stav psychiky.

Éterické vonné oleje dokážou v našem organismu takřka zázraky. Stimulují a povzbuzují ale také uklidňují a harmonizují. Působí protizánětlivě tím že ničí viry a zvyšují imunitu.

Esenciální vonné oleje Camylle

Esenciální vonné oleje mají svoje místo při použití v saunách, parní lázních, vířivých bazénech – Spa, rehabilitační vaně ale i ve standardní privátní vaně. Francouzská společnost Camylle zpracovává již několik desetiletí tyto oleje ze 100% přírodních látek.
Pravdou je, že esenciální vonné oleje jež jsou získávané z rostlin jsou ve vodě nerozpustné a navíc přímý kontakt s pokožkou není vhodný. Proto je zde nezbytné při jejich použití dodržovat určité důležité zásady:

  • v saunách nesmí esenciální oleje uhelnatět když se voda lije na horký lávový kámen - stává se to, pokud se nalije pár kapek čistého vonného oleje na kbelík, jež se v sauně používá;
  • v parních lázních nesmí oleje reagovat agresivně s pracovní plochou, nesmí obsahovat alkohol a musí být také po celou dobu používání chemicky neměnné.
  • při koupelích ve vodních vířivých masážních vanách by se neměly z hygienických a ani technických důvodů používat látky na olejovém základu.

Camylle-Pur-Massage

Jednotlivé řady esenciálních olejů

Laboratoře Camylle vyvinuly na základě svých dlouholetých zkušeností několik základních řad vonných esencí odpovídající všem uvedeným technickým parametrům. Jejich názvy jsou značně evokující: Brume de Hammam pro parní lázně, Voile de Sauna pro použití v sauně, Lait de Balnéo pro balneo provozy, Velours de Spa pro použití ve vířivých bazénech a nejnověji také řada Nuage pro použití v infrasaunách, které si stále více získávají širokou klienteli i v domácnostech vyznávajících zdravý životní styl. Na doplnění sortimentu pro wellness zařízení jsou k dostání také skvělé masážní oleje s aromatickou bází.

Všechny vonné esence díky svým aktivním přírodním složkám, známým pro své posilující, zeštíhlující a zklidňující účinky přímo vyzývají k duševní pohodě.

V našem internetovém obchodě máme pravidelně skladem všechny vonné esence do vířivek od francouzské společnosti Camylle. Můžete využít také zvýhodněný balíček - Dárkový set vonných esencí, kde jsou namíchané nejoblíbenější vonné esence. Vedle toho jsou většinou k dipozici i 250ml balení saunových esencí a esence do infrasauny řady Nuage.

Přehled dodávaných vonných esencí Camylle

Eukalyptus

Eukalyptus

Esenciální oleje z eukalyptu jsou bezesporu jedněmi z nejpoužívanějších v saunách, páře i vířivkách. Silná vůně eukalyptu navozuje pocit dokonalé čistoty a síly. Toto aroma se doporučuje zejména při různých onemocněních dýchacího ústrojí pro svoji schopnost pročistit průduškové trubice. Rostlina eukalyptu je často obsažena ve farmaceutických složeních díky svým protizánětlivým a protiinfekčním vlastnostem.

Levandule

Levandule

Dříve planá rostlina, jež se vyskytovala v horách v dnešní době zcela zdomácněla. Dokonce pohled na levandulová pole v krajině Provence se stal jedním z hlavních symbolů tohoto krásného francouzského regionu.. Nejrozšířenějším druhem je lavandin (vhodný při psychickém vypětí, pomáhá při bolestech hlavy, chřipce a dýchacích potížích) neboli trnovitá levandule (Lavandula latifolia). Její vynikající léčivé účinky jsou dnes základem moderní aromaterapie.

Elynia

Rozmarýn

Rozmarýn je posilující - s teplým a vřelým aroma. Celá tisíciletí byla rozmarýna považována za mocný lék a magickou bylinu. Podle jedné staré legendy ze 16. století stará a nemocná královna Isabella z Maďarska opět omládla a vyzdravěla díky roztoku vyrobeného převážně z rozmarýnu.
Rozmarýnový olej má nejvíce posilující vliv ze všech esenciálních olejů. Silně stimuluje po únavě, podporuje koncentraci, zahání úzkost, pomáhá při nachlazení, chřipce a revmatismu. Je také vhodná na masáže při bolesti svalů.

Upozornění: Nevhodná pro těhotné ženy, epileptiky a při vysokém krevním tlaku.

Elynia

Élinya

Nabízí omamné spojení vůní s vzácnými schopnostmi. Vonné oleje jež jsou zastoupeny v této zeštíhlující řadě prostoupí vaše tělo skrze pokožku a dutiny. Krevním oběhem se rychle dostanou do tkání a jednotlivých orgánů vašeho těla aby zde uplatnily své blahodárné schopnosti.
V této směsi naleznete následující čarovné esence: Mátu - pro své schopnosti stimulovat trávení, Pomeranč - pro svou schopnost omlazovat tkáně, Levandule - pro své schopnosti hojit jizvy, Rozmarýnu - pro své omlazující vlastnosti, Šalvěj - pro své diuretické vlastnosti a anti-celulitidní schopnosti, Jalovec - pro své odvodňovací a zeštíhlující vlastnosti.

Luxury

Luxury

Posilující - s čerstvým a čarovným aroma. Esence Luxury je skvělou kombinací obzvláště čistých esenciálních olejů jako například oleje kajeputského, guajakového, mátového, eukalyptového a karyofylenu. Kajeputský a guajakový esenciální olej je dobře znám pro své antiseptické účinky.

Takovéto složení změní váš pobyt v sauně, páře nebo vodní masážní vaně v opravdový omlazující zážitek a poskytne vám pocit nesrovnatelné svěžesti a čistoty.

Cajeput_citron

Kajeput/Citron

Kajeput - esence získávaná z listů a větviček stromu Melaleuca leucadendra, nazývaného bílé dřevo - tedy Kayu putih. Esence je povzbuzující - se svěžím a ovocným aroma.Esenciální olej kejaputu je silné antiseptikum jež se používá k uvolňování svalové tenze a prevence nemocí dýchacích cest. Má silné antimikrobiální účinky

Citrón obsahuje vůbec nejlepší esenciální olej pro ženy. Je znám zejména pro své antibakteriální a desinfekční účinky při nachlazení. Zvyšuje přirozenou imunitu těla. Studie prováděné v Japonsku potvrdily, že pokud se používá citrón v kancelářích je možné následně snížit absentismus až o polovinu a zvýšit také pracovní výkonnost.

Eukalyptus_mata

Eukalyptus Máta

Esenciální oleje z eukalyptu jsou bezesporu jedněmi z nejpoužívanějších v saunách, páře i vířivkách. Silná vůně eukalyptu navozuje pocit dokonalé čistoty a síly. Toto aroma se doporučuje zejména při různých onemocněních dýchacího ústrojí pro svoji schopnost pročistit průduškové trubice. Rostlina eukalyptu je často obsažena ve farmaceutických složeních díky svým protizánětlivým a protiinfekčním vlastnostem.

Máta je vůbec nejlepší osvěžující esenciální olej. V mnoha zemích světa se máta využívá při přípravě nápojů a pokrmů. Je také známa jako povzbuzující afrodisiakum. Máta byla od nepaměti používána jako tonikum, jež byla pomocníkem při zažívacích potížích, při léčbě nachlazení, kašle a při snižování teploty.

Borovice

Borovice

Tato vůně je osvěžující - s čerstvým a kořeněným aroma. Vonné oleje borovice jsou účinné zejména při léčbě dýchacích onemocnění. Borovice je také povzbuzující prostředek; je to doslova koncentrace osvěžení, jež se doporučuje při únavě a nedostatku energie. Dále napomáhá také při léčbě revmatismu, svalové únavě, desinfikuje a čistí.

Polynesie

Polynésia

Regenerační vonná esence. Vdechujte rafinovanou, exotickou vůni s žádoucím buketem jasmínu, s vybranými sladkými ale přece jen květinovými tóny.

Mediterian

Mediterian

Jedinečně vyvážená vonná esence jež vděčí za svůj charakter citrusovým a bylinným tónům. S hebkým, důmyslným všeobjímajícím základem.

Orient

Orient

Pozitivní vůně s pižmovými, sladkými a kořeněnými dřevitými tóny. Tato vonná esence je obzvláště pozoruhodná se svou důvtipnou kombinací vášnivosti a jemnosti. Cesta Orientu přináší dotek elegance do světa Camylle.

Asie

Asie

Radostná a okouzlující směs mystických vůní. Charakter a intenzita této smyslné a dlouhotrvající esence pochází z jejích konejšivých tónů.

pomerancovy-kvet

Pomerančový květ

Proti stresu, s příjemným až fascinujícím aroma. Esenciální olej s vůní pomerančového květu Vám umožní cestu do říše Tisíce a jedné noci a umožní Vám okamžitě odbourat jakýkoliv stres. Něžná vůně pomerančového květu byla už od starověku považována za symbol plodnosti v manželství. Její první využití bylo v Číně, odkud se za přispění arabských obchodníků dostala do středomoří. Keře rostou ve slunných oblastech středomoří a také na Floridě a v Kalifornii.

orange

Pomeranč

Esenciální olej získávaný z pomeranče nám pomáhá spát. Jeho okouzlující vůně jsou velmi příjemné a mají lehce hypnotické účinky. Večerní koupel s esenciálním olejem z pomeranče těsně před spaním bude mít zklidňující, osvěžující a harmonizující efekt. 

lemonelle

Citronnelle

Citronela (citronnelle) je velká a vytrvalá bylina, která pochází z Jižní Asie a především se vyskytuje na Cejlonu. Její jedinečná vlastnost je, že působí jako repelent proti komárům byla částečně zakryta příjemnou vůni vlastních éterických olejů. Působí jako příjemný deodorant s čistícími a změkčujícími vlastnosti.

Eukalyptus_borovice

Eukalyptus/Borovice

Skvělá kombinace osvěžujících vůní eukalyptu a borovice. Zde se snoubí silný antiseptický účinnek s účinnou podporou při léčbě dýchacího ústrojí. Po jejich použití se nám bude mnohem snadněji dýchat. Vonné silice nás povzbudí na mysli a dodají nám spoustu nové energie do další činnosti.

cedrver

Cedr Verbena

Intenzívní cedrová vůně se používá v klasické aromaterapii především při potížích dýchacího ústrojí. Pomáhá při rýmě či bronchitidě, je silně antiseptická. Celkově posiluje dýchání a uklidňje naši psychiku s harmonizačním efektem na naši mysl. Lze ji používat také jako repelent. Vůně je dřevitá, kořeněná, sladká a jemně kafrová. Verbena je pak esenciální vůně s citrusovým nádechem, která posiluje naše tělo a aktivuje smysly.