Saunové esence Delphin Spa

Odpočívejte. Užívejte si. A velmi zhluboka dýchejte.

Každý, kdo zažil ten uklidňující pocit poté, co jednou navštívil saunu, chce zdravou sílu sauny zažívat znovu a znovu. Sykot a odpařování aromatického nálevu z horkých kamenů saunových kamen tento zážitek ještě zesiluje. Luxusní saunové esence Delphin Spa obsahují éterické oleje, které zážitek ze saunování, ještě prohlubují. Umocňují tak nejen duševní pohodu, ale mají také velmi pozitivní zdravotní účinky.

Koncepce saunových esencí Delphin Spa

Osm klasických saunových esencí tvoří základ pro vzrušující aromatické zážitky. Můžete své oblíbené jednotlivé vůně kombinovat a individuálně zesilovat. Náš koncept je pozvánka do sauny plné vonných prožitků, které můžete postupně prozkoumávat a naplno si užívat. Zažijete mnoho kombinací a intenzit vůní a získáte velmi jednoduše neuvěřitelně širokou škálu osvěžujících, uvolňujících či uklidňujících zážitků. Aromata se dávkují přímo do sběračky s vodou ze saunového vědra. Můžete tak velmi snadno ovládat požadovanou intenzitu vůně, případně i během saunování upravovat poměr mezi použitými esencemi.

Průběh vůní

Cesta vůní. Průběh vůní ovlivňuje zážitek z vonných kompozic. Jednotlivé složky vůní se odpařují různou rychlostí. Lehké, vysoce těkavé vrchní tóny jsou vnímány jako první. V dalším průběhu se odpařují střední, květinové tóny. Nakonec jsou vnímány těžké, většinou zemité a dřevité tóny.

Kompozice

Náš čich ukazuje cestu. Každá vůně má svou vlastní osobnost, stejně tak každou vůni vnímá každý člověk jinak. Vůně mají pří mé spojen í s "pocitovým centrem" našich mozků.

Chuť na změnu?

Nejoblíbenější klasické vůně jsou již obsaženy v základní sadě a pokrývají velkou šíři aromat. Jsou zde zastoupeny ovocné, mátové, zelené, květinové, kořeněné i dřevité tóny. Stejně široké je i jejich spektrum účinnosti. V hlubokém nádechu si plně vychutnáte mátové a zelené tóny, posilující a uvolňující pocity zažijete s éterickými oleji kořeněných a ovocných tónů.

Klasicke-saunove-vune-Delphin-Spa

LEMONGRASS - intenzivní a perlivý

Dlouhá, jako rákos rostoucí lemongrass je v tropických oblastech známá jako citrónová tráva. Po citrónu vonící oleje jsou získávány z travin těchto rostlin. Aroma má svěží, citrónový nádech, velmi intenzivní, osvěžující a pohodové skladby. Lemongrass povzbuzuje, posiluje a dodává novou energii. Má pozitivní stimulační účinek na trávení a krevní oběh.

POMENRANČ - měkký a teplý

Štěstí, lehkost a teplo se přenáší s energickou svěžestí pomerančové vůně. Esenciální olej se získává ze slupek zralých pomerančových plodů. Pomerančovník pochází z Asie a jeho domov je nyní i v subtropických oblastech Středomoří. Jasné, vzrušující tóny působí na centrum pohody a štěstí a umí povzbudit a dodat síly v tmavých, zimních dnech.

LESNÍ OVOCE - ovocné a plné

Jasná a plná vůně drobných lesních plodů. Vzpomínáte si na vůni dozrávajících bobulí, které svou tmavě rudou či hlubokou, modrou barvu pomalu získávají dospíváním v klidu a míru tichého lesa. Kompozice s nádechem sladkosti a lehkosti, která unikátně kombinuje těžkou, ovocnou vůni se zářivou svěžestí.

EUKALYPTUS - silný a uvolňující

Opuštěné, horké a pusté jsou oblasti, ve kterých rostou eukalyptové stromy. Jeho podlouhlé listy jsou zdrojem silného, eukalyptového oleje. Eukalyptové esence jsou používány v širokém spektru přípravků usnadňující dýchání. Silná, kafrová vůně velmi osvěžující. Zároveň působí jako stimulant, zahání únavu, povzbuzuje smysly.

KOSODŘEVINA - lesní a svěží

Hluboké dýchání - to slibují éterické oleje kosodřeviny. Odhleňují horní cesty dýchací a mají i lehce antiseptické účinky. Podporují krevní oběh, používají se také při výrobě přípravků proti bolestem svalů a kloubů. Esenciální oleje se získávají z jehličí horských, křovinatých druhů borovic, které se rostou v drsných výšinách Alp.

SANTALOVÉ DŘEVO - teplé a harmonické

Sametové a měkké jsou dřevěné tóny východoindických santalových stromů. Nasládlá vůně je vhodná k nalezení klidu, uvolnění. Harmonie a zklidnění přichází s balzámovou vůní do našeho nitra. Současně má ale i euforické a afrodizikální účinky. Santalové dřevo vychází z dlouhé asijské lázeňské tradice.

LEVANDULE-NEROLI - květinová a plná

Nerolí jsou bílé květy z hořkého pomeranče. Ten je vážený díky své kráse, která vzniká na silném jižním slunci. Přidáním květu Neroli k silné, uklidňující a relaxační levanduli se dostáváme k vůni polí v Provence v jižní Francii. Harmonizující a hluboce relaxační kombinace, která je vyhlášená i pozitivními účinky pro naši pleť.

ALPSKÉ BYLINY - kořeněné a aromatické

Horské a luční byliny jako je tymián a rozmarýn ztělesňují bylinný a kořeněný nádech Alp. Částečně trpké, silné, účinné a aromatické bylinky dávají odvahu a sílu. Aromatické keře jsou většinou středomořského původu, ale jsou pěstovány i v jiných oblastech. Rostou na svazích a v horách. Rozmarýn je uklidňující a tišící, tymián má kromě toho ještě proti-zánětlivé účinky.

Doporučené dávkování pro klasické vůně:

Jako základní vůně dávkujeme 3-4 stisky pumpičky - v závislosti na požadované intenzitě a velikosti saunové kabiny.

Jste připraveni na zážitek - turbo?

Chladný nebo teplý? Užijte si saunování v teplé, těžké vůni medu nebo chladné, osvěžující vůni mentolu. Tyto dvě aromata se dají používat jako samostatné, silné saunové esence. Jsou ale určené především k prohloubení zážitku v kombinaci s ostatními esencemi. Jsou zde používány jako zesilovače, které každému nálevu propůjčují teplé medové nebo chladné, mentolové tóny.

Zesilujici-saunove-vune-Delphin-Spa

MENTOL - chladný a osvěžující

Čisté kapalné mentolové krystaly přináší ledovou svěžest. Mentol je základní složka máty a mátových olejů. Také vůně slibuje důrazné, mátové tóny. Svěží a pronikavé, ale současné hebké a oblé. Mentol má výrazné chladivé účinky. Toto aroma můžete použít pro jednoduchý, chladný a osvěžující saunový nálev, nebo jako ochlazující zesilovač k ostatním základním vůním z nabídky.

MED - teplý a sametový

Teplé, sladké a lehké je tekuté zlato včel. Neuvěřitelně pilné medonosné včely produkují med z nektaru květů a ukládají je jako vlastní zásobu potravy. Vůně je sametově jemná, pro nás čich lichotivá, zahalí celé naše tělo do pocitu tepla. Náznak vanilky propůjčuje vůni jednoduchost a smyslnost. Medové aroma může být použito pro teplý, smyslný saunový nálev nebo jako prohřívající, sladký zesilovač ostatních vůní z nabídky Delphin Spa.

Doporučené dávkování pro zesilovací účinek:

Jako samostatnou vůni 1-2 stisky pumpičky, jako zesilovač 1 stisk v závislosti na požadované intenzitě a velikosti kabiny.

Chcete si užít rozmanitost?

Nechte se vést fascinujícím světem vůní.

Všechny klasické vůně zaručují i samostatně neobyčejné vonné zážitky. Jejich škála se před námi rozšiřuje s možností míchání jednotlivých klasických vůní a tvorbou nových, zajímavých kompozic. My jsme pro Vás vytvořili několik návrhů, které Vám zde předkládáme. Se zesilujícím mentolem se každá vůně promění v jemnou a svěží, se zesilujícím medem se v každé vůni projeví sametový a teplý dotek.

Naše směsi - naše kompozice:

LEMONGRASS + LEVANDULE-NEROLI
V prvním okamžiku ucítíte citrónovou svěžest lemongrass. Tuto svěžest pak následuje a doplňuje ovocná harmonie neroli a nasládlá levandule.

Dávkování:

 • 2 dávky Lemongrass
 • 2 dávky Levandule-Neroli

LEMONGRASS + LESNÍ OVOCE

Perlivá a jasná je kombinace lemongrass a lesního ovoce. Osvěžuje svými lehkými ovocnými, citronem prozářenými tóny.
Dávkování:

 • 2 dávky Lemongrass
 • 1 dávka Lesní ovoce


POMERANČ + SANTALOVÉDŘEVO

Pomeranč přináší v první chvíli tóny mírné, nasládlé svěžesti. Prohlubuje se následně smyslnou, dřevitou vůní santalového dřeva.

Dávkování:

 • 1 - 2 dávky Pomeranč
 • 2 dávky Santalové dřevo

SANTALOVÉ DŘEVO + LEVANDULE-NEROLI

Těžká a hebká je tato vlídná a uklidňující kombinace. Umocňuje pocit pohody, lichotivá a teplá, uvolňující vůně.

Dávkování:

 • 1 - 2 dávky Pomeranč
 • 1 dávka Levandule-Neroli


KOSODŘEVINA + POMERANČ

Zralá svěžest letního lesa a sladkého pomeranče. vý-raznou lesní, borovicovou vůni zaokrouhlují a změkčují pomerančové tóny.

Dávkování:

 • 1 dávka Kosodřevina
 • 1 dávka Pomeranč


KOSODŘEVINA + EUKALYPTUS

Dvě saunové klasiky. Silná kombinace hlubokých tónů borovicového jehličí a stejně tak osvěžujících, silných eukalyptových listů.

Dávkování:

 • 2 dávky Kosodřevina
 • 2 dávky Eukalyptus

 

LEVANDULE-NEROLI + POMERANČ

Květinové a ovocné tóny vznikají kombinací pomeranče, levandule a nerolí. V této vůni není ani náznak kořeněných aromat.

Dávkování:

 • 2 dávky Levandule-Neroli
 • 1 dávka Pomeranč

 

EUKALYPTUS + LESNÍ OVOCE

Za svou svěžest a lehkost děkuje tato směs ochlazujícímu eukalyptu přidanému k sladkým, ovocným tónům lesního ovoce.

Dávkování:

 • 2-3 dávky Eukylyptus
 • 1 dávka Lesní ovoce


EUKALYPTUS + POMERANČ

Chladný eukalyptus je doplněn o zralou vůni sladkých pomerančů. Velmi podařené spojení dvou velmi oblíbených saunových esencí.

Dávkování:

 • 2-3 dávky Eukylyptus
 • 1 dávka Levandule-Neroli


ALPSKÉ BYLINY + POMERANČ

Hra svůdného pomeranče s kořeněnými horskými bylinami. Společný tanec s romantickými, kořeněnými a silnými prvky.

Dávkování:

 • 2 dávky Alpské byliny
 • 1 dávka Pomeranč


ALPSKÉ BYLINY + LEVANDULE-NEROLI

Kořeněná a bylinná vůně je zde vyladěna do udivující rovnováhy, ve které se jemně prodírá na povrch jemný nádech neroli

Dávkování:

 • 2 dávky Alpské byliny
 • 1 dávka Levandule-Neroli


ALPSKÉ BYLINY + LESNÍ OVOCE

Výrazné alpské byliny s nádechem lehkých tónů lesního ovoce. Neobvyklá, překvapující kompozice.

Dávkování:

 • 2 dávky Alpské byliny
 • 1 dávka Lesní ovoce

 Kombinace-vuni-Delphin-Spa