Nová dimenze v aromaterapii při saunování

Šest klasických saunových esencí tvoří základ nového konceptu, dvě zesilovací prohlubují vůni buď teplým, odpočinkovým medovým směrem nebo naopak svěžím a povzbuzujícím mentolovým.

Každá vůně má svou vlastní osobnost, stejně tak každou vůni vnímá každý člověk jinak. Vůně mají přímé spojení s "pocitovým centrem" našich mozků. Jednotlivé složky vůní se odpařují různou rychlostí. V první chvíli vnímáme lehké, vysoce těkavé vrchní tóny, pomaleji se odpařují střední, květinové tóny. V poslední fázi bývají intenzivnější těžké, většinou zemité a dřevité tóny.

Náš koncept je pozvánka do sauny plné vonných prožitků, které můžete postupně prozkoumávat a naplno si užívat. Zažijete mnoho kombinací a intenzit vůní a získáte velmi jednoduše neuvěřitelně širokou škálu osvěžujících, uvolňujících či uklidňujících zážitků. Aromata se dávkují přímo do sběračky s vodou ze saunového vědra. Můžete tak velmi snadno ovládat požadovanou intenzitu vůně, případně i během saunování upravovat poměr mezi použitými esencemi.

111-Mentol

Klasické vůně do sauny

Lemongrass - intenzivní a perlivý

Dlouhá, jako rákos rostoucí lemongrass je v tropických oblastech známá jako citrónová tráva. Po citrónu vonící oleje jsou získávány z travin těchto rostlin. Aroma má svěží, citrónový nádech, velmi intenzivní, osvěžující a pohodové skladby. Lemongrass povzbuzuje, posiluje a dodává novou energii. Má pozitivní stimulační účinek na trávení a krevní oběh.

 

Lesní ovoce - ovocné a plné

jasná a plná vůně drobných lesních plodů. Vzpomínáte si na vůni dozrávajících bobulí, které svou tmavě rudou či hlubokou, modrou barvu pomalu získávají dospíváním v klidu a míru tichého lesa. Kompozice s nádechem sladkosti a lehkosti, která unikátně kombinuje těžkou, ovocnou vůni se zářivou svěžestí.

 

Eukalyptus - silný a uvolňující

Opuštěné, horké a pusté jsou oblasti, ve kterých rostou eukalyptové stromy. Jeho podlouhlé listy jsou zdrojem silného, eukalyptového oleje. Eukalyptové esence jsou používány v širokém spektru přípravků usnadňující dýchání. Silná, kafrová vůně velmi osvěžující. Zároveň působí jako stimulant, zahání únavu, povzbuzuje smysly.

 

Kosodřevina - lesní a svěží

Hluboké dýchání - to slibují éterické oleje kosodřeviny. Odhleňují horní cesty dýchací a mají i lehce antiseptické účinky. Podporují krevní oběh, používají se také při výrobě přípravků proti bolestem svalů a kloubů. Esenciální oleje se získávají z jehličí horských, křovinatých druhů borovic, které se rostou v drsných výšinách Alp.

 

Santalové dřevo - teplé a harmonické

Sametové a měkké jsou dřevěné tóny východoindických santalových stromů. Nasládlá vůně je vhodná k nalezení klidu, uvolnění. Harmonie a zklidnění přichází s balzámovou vůní do našeho nitra. Současně má ale i euforické a afrodiziakální účinky. Santalové dřevo vychází z dlouhé asijské lázeňské tradice.

 

Alpské byliny - kořeněné a aromatické

Horské a luční byliny jako je tymián a rozmarýn ztělesňují bylinný a kořeněný nádech Alp. Částečně trpké, silné, účinné a aromatické dávají bylinky odvahu a sílu. Aromatické keře jsou většinou středomořského původu, ale jsou pěstovány i v jiných oblastech. Rostou na svazích a v horách. Rozmarýn je uklidňující a tišící, tymián má kromě toho ještě protizánětlivé účinky.

 

Doporučené dávkování pro klasické vůně:

jako základní vůně dávkujeme 1 - 2 dávky pipety - v závislosti na požadované intenzitě a velikosti saunové kabiny.

111-Alpske-byliny


Zesilovací vůně a jejich použití:

Chladný nebo teplý? Užijte si saunování v teplé, těžké vůni medu nebo chladné, osvěžující vůni mentolu. Tyto dvě aromata se dají používat jako samostatné, silné saunové esence. Jsou ale určené především k prohloubení zážitku v kombinaci s ostatními esencemi. Jsou zde používány jako zesilovače, které každému nálevu propůjčují teplé medové nebo chladné, mentolové tóny.

Mentol - chladný a osvěžující

Čisté kapalné mentolové krystaly přináší ledovou svěžest. Mentol je základní složka máty a mátových olejů. Také vůně slibuje důrazné, mátové tóny. Svěží a pronikavé, ale současné hebké a oblé. Mentol má výrazné chladivé účinky. Toto aroma můžete použít pro jednoduchý, chladný a osvěžující saunový nálev, nebo jako ochlazující zesilovač k ostatním základním vůním z nabídky.

Med - teplý a sametový

Teplé, sladké a lehké je tekuté zlato včel. Neuvěřitelně pilné medonosné včely produkují med z nektaru květů a ukládají je, jako vlastní zásobu potravy. Vůně je sametově jemná, pro nás čich lichotivá, zahalí celé naše tělo do pocitu tepla. Náznak vanilky propůjčuje vůni jednoduchost a smyslnost. Medové aroma může být použito pro teplý, smyslný saunový nálev nebo jako prohřívající, sladký zesilovač ostatních vůní z nabídky.

Doporučené dávkování:

- pro zesilovací účinek přidáme 1 dávku pipety do sběračky s vodou a přidanou základní vůní
- pro samostatnou vůni 1 - 2 dávky pipety do saunové naběračky s vodou.

111-Cedrove-drevo

Chcete si užít rozmanitost?

Nechte se vést fascinujícím světem vůní.
Všechny klasické vůně zaručují i samostatně neobyčejné vonné zážitky. Jejich škála se před námi rozšiřuje s možností míchání jednotlivých klasických vůní a tvorbou nových, zajímavých kompozic. My jsme pro Vás vytvořili několik návrhů, které Vám zde předkládáme. Se zesilujícím mentolem se každá vůně promění v jemnou a svěží, se zesilujícím medem se v každé vůni projeví sametový a teplý dotek.

Naše směsi - naše kompozice:

111-Kombinace-SA-esenci-sm


Lemongrass + Lesní ovoce

Lemongrass a lesní ovocePerlivá a jasná je kombinace lemongrass a lesního ovoce. Osvěžuje svými lehkými ovocnými, citronem prozářenými tóny.

111-Kombinace-Lemongrass-Lesni-ovoce

Dávkování:

  • 1 - 2 dávky Lemongrass
  • 1 dávka Lesní ovoce

Kosodřevina + Eukalyptus

Kosodřevina a EukalyptusDvě saunové klasiky. Silná kombinace hlubokých tónů borovicového jehličí a stejně tak osvěžujících, silných eukalyptových listů.

111-Kombinace-Kosodrevina-Eukalyptus

Dávkování:

  • 1 dávka Kosodřevina
  • 1 dávka Eukalyptus

Eukalyptus + Lesní ovoce

Lesní ovoce a EukalyptusZa svou svěžest a lehkost děkuje tato směs ochlazujícímu eukalyptu přidanému k sladkým, ovocným tónům lesního ovoce.

111-Kombinace-Eukalyptus-Lesni-ovoce

Dávkování:

  • 2 dávky Eukalyptus
  • 1 dávka Lesní ovoce

Alpské byliny + Lesní ovoce

Alpské byliny a Lesní ovoceVýrazné alpské byliny s nádechem světlých tónů lesního ovoce. Neobvyklá. překvapující kompozice.

111-Kombinace-Alspke-byliny-Lesni-ovoce

Dávkování:

  • 1-2 dávky Alpské byliny
  • 1 dávka Lesní ovoce

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení