Nová dimenze v aromaterapii při saunování

Šest klasických saunových esencí tvoří základ nového konceptu, dvě zesilovací prohlubují vůni buď teplým, odpočinkovým medovým směrem nebo naopak svěžím a povzbuzujícím mentolovým.

Každá vůně má svou vlastní osobnost, stejně tak každou vůni vnímá každý člověk jinak. Vůně mají přímé spojení s "pocitovým centrem" našich mozků. Jednotlivé složky vůní se odpařují různou rychlostí. V první chvíli vnímáme lehké, vysoce těkavé vrchní tóny, pomaleji se odpařují střední, květinové tóny. V poslední fázi bývají intenzivnější těžké, většinou zemité a dřevité tóny.

Náš koncept je pozvánka do sauny plné vonných prožitků, které můžete postupně prozkoumávat a naplno si užívat. Zažijete mnoho kombinací a intenzit vůní a získáte velmi jednoduše neuvěřitelně širokou škálu osvěžujících, uvolňujících či uklidňujících zážitků. Aromata se dávkují přímo do sběračky s vodou ze saunového vědra. Můžete tak velmi snadno ovládat požadovanou intenzitu vůně, případně i během saunování upravovat poměr mezi použitými esencemi.

111-Mentol

Klasické vůně do sauny

Lemongrass - intenzivní a perlivý

Dlouhá, jako rákos rostoucí lemongrass je v tropických oblastech známá jako citrónová tráva. Po citrónu vonící oleje jsou získávány z travin těchto rostlin. Aroma má svěží, citrónový nádech, velmi intenzivní, osvěžující a pohodové skladby. Lemongrass povzbuzuje, posiluje a dodává novou energii. Má pozitivní stimulační účinek na trávení a krevní oběh.

 

Lesní ovoce - ovocné a plné

jasná a plná vůně drobných lesních plodů. Vzpomínáte si na vůni dozrávajících bobulí, které svou tmavě rudou či hlubokou, modrou barvu pomalu získávají dospíváním v klidu a míru tichého lesa. Kompozice s nádechem sladkosti a lehkosti, která unikátně kombinuje těžkou, ovocnou vůni se zářivou svěžestí.

 

Eukalyptus - silný a uvolňující

Opuštěné, horké a pusté jsou oblasti, ve kterých rostou eukalyptové stromy. Jeho podlouhlé listy jsou zdrojem silného, eukalyptového oleje. Eukalyptové esence jsou používány v širokém spektru přípravků usnadňující dýchání. Silná, kafrová vůně velmi osvěžující. Zároveň působí jako stimulant, zahání únavu, povzbuzuje smysly.

 

Kosodřevina - lesní a svěží

Hluboké dýchání - to slibují éterické oleje kosodřeviny. Odhleňují horní cesty dýchací a mají i lehce antiseptické účinky. Podporují krevní oběh, používají se také při výrobě přípravků proti bolestem svalů a kloubů. Esenciální oleje se získávají z jehličí horských, křovinatých druhů borovic, které se rostou v drsných výšinách Alp.

 

Santalové dřevo - teplé a harmonické

Sametové a měkké jsou dřevěné tóny východoindických santalových stromů. Nasládlá vůně je vhodná k nalezení klidu, uvolnění. Harmonie a zklidnění přichází s balzámovou vůní do našeho nitra. Současně má ale i euforické a afrodiziakální účinky. Santalové dřevo vychází z dlouhé asijské lázeňské tradice.

 

Alpské byliny - kořeněné a aromatické

Horské a luční byliny jako je tymián a rozmarýn ztělesňují bylinný a kořeněný nádech Alp. Částečně trpké, silné, účinné a aromatické dávají bylinky odvahu a sílu. Aromatické keře jsou většinou středomořského původu, ale jsou pěstovány i v jiných oblastech. Rostou na svazích a v horách. Rozmarýn je uklidňující a tišící, tymián má kromě toho ještě protizánětlivé účinky.

 

Doporučené dávkování pro klasické vůně:

jako základní vůně dávkujeme 1 - 2 dávky pipety - v závislosti na požadované intenzitě a velikosti saunové kabiny.

111-Alpske-byliny


Zesilovací vůně a jejich použití:

Chladný nebo teplý? Užijte si saunování v teplé, těžké vůni medu nebo chladné, osvěžující vůni mentolu. Tyto dvě aromata se dají používat jako samostatné, silné saunové esence. Jsou ale určené především k prohloubení zážitku v kombinaci s ostatními esencemi. Jsou zde používány jako zesilovače, které každému nálevu propůjčují teplé medové nebo chladné, mentolové tóny.

Mentol - chladný a osvěžující

Čisté kapalné mentolové krystaly přináší ledovou svěžest. Mentol je základní složka máty a mátových olejů. Také vůně slibuje důrazné, mátové tóny. Svěží a pronikavé, ale současné hebké a oblé. Mentol má výrazné chladivé účinky. Toto aroma můžete použít pro jednoduchý, chladný a osvěžující saunový nálev, nebo jako ochlazující zesilovač k ostatním základním vůním z nabídky.

Med - teplý a sametový

Teplé, sladké a lehké je tekuté zlato včel. Neuvěřitelně pilné medonosné včely produkují med z nektaru květů a ukládají je, jako vlastní zásobu potravy. Vůně je sametově jemná, pro nás čich lichotivá, zahalí celé naše tělo do pocitu tepla. Náznak vanilky propůjčuje vůni jednoduchost a smyslnost. Medové aroma může být použito pro teplý, smyslný saunový nálev nebo jako prohřívající, sladký zesilovač ostatních vůní z nabídky.

Doporučené dávkování:

- pro zesilovací účinek přidáme 1 dávku pipety do sběračky s vodou a přidanou základní vůní
- pro samostatnou vůni 1 - 2 dávky pipety do saunové naběračky s vodou.

111-Cedrove-drevo

Chcete si užít rozmanitost?

Nechte se vést fascinujícím světem vůní.
Všechny klasické vůně zaručují i samostatně neobyčejné vonné zážitky. Jejich škála se před námi rozšiřuje s možností míchání jednotlivých klasických vůní a tvorbou nových, zajímavých kompozic. My jsme pro Vás vytvořili několik návrhů, které Vám zde předkládáme. Se zesilujícím mentolem se každá vůně promění v jemnou a svěží, se zesilujícím medem se v každé vůni projeví sametový a teplý dotek.

Naše směsi - naše kompozice:

111-Kombinace-SA-esenci-sm


Lemongrass + Lesní ovoce

Lemongrass a lesní ovocePerlivá a jasná je kombinace lemongrass a lesního ovoce. Osvěžuje svými lehkými ovocnými, citronem prozářenými tóny.

111-Kombinace-Lemongrass-Lesni-ovoce

Dávkování:

  • 1 - 2 dávky Lemongrass
  • 1 dávka Lesní ovoce

Kosodřevina + Eukalyptus

Kosodřevina a EukalyptusDvě saunové klasiky. Silná kombinace hlubokých tónů borovicového jehličí a stejně tak osvěžujících, silných eukalyptových listů.

111-Kombinace-Kosodrevina-Eukalyptus

Dávkování:

  • 1 dávka Kosodřevina
  • 1 dávka Eukalyptus

Eukalyptus + Lesní ovoce

Lesní ovoce a EukalyptusZa svou svěžest a lehkost děkuje tato směs ochlazujícímu eukalyptu přidanému k sladkým, ovocným tónům lesního ovoce.

111-Kombinace-Eukalyptus-Lesni-ovoce

Dávkování:

  • 2 dávky Eukalyptus
  • 1 dávka Lesní ovoce

Alpské byliny + Lesní ovoce

Alpské byliny a Lesní ovoceVýrazné alpské byliny s nádechem světlých tónů lesního ovoce. Neobvyklá. překvapující kompozice.

111-Kombinace-Alspke-byliny-Lesni-ovoce

Dávkování:

  • 1-2 dávky Alpské byliny
  • 1 dávka Lesní ovoce