Jak vybrat správnou infrasaunu?

Chcete svému tělu dopřát příjemné a léčivé teplo? Nejlepší volbou je koupit si infrasaunu. Její provoz je daleko levnější než u klasické sauny, má velmi jednoduchou instalaci a navíc ji můžete umístit do nejrůznějších místností a dokonce i na zahradu, to jsou pak venkovní infrasauny. Ptáte se podle čeho domácí infrasaunu vybírat? Následující řádky vám při výběru pomohou.

Velikost

Nejprve si stanovte, jak velkou infrasaunu budete potřebovat. Sháníte infrasaunu pro 2 osoby, infrasaunu pro 3 osoby či infrasaunu pro 4 osoby? Na trhu je i malá infrasauna pro jednu osobu, stejně tak velké infrasauny vhodné do wellness center, do kterých se vejde až 6 lidí. S velikostí infrasauny také souvisí její tvar. Nejčastěji je infrasauna ve tvaru obdélníku, ale můžete si koupit i rohovou infrasaunu.

Materiál

Poté, co už budete vědět jakou velikost a tvar má infrasauna mít, se zaměřte na její materiálové složení. Velmi často je infrasauna vyrobena z kanadské borovice, jde o tzv. hemlock. Toto exkluzivní saunové dřevo s jemnou strukturou je velmi stabilní, minimálně pracuje a nekroutí se. Infrasauna z hemlocku je ideální pro lidi s alergiemi na dřevo, neboť nevydává žádnou vůni a neobsahuje pryskyřici. Dalšími oblíbenými materiály k výrobě infrasaun je kanadský jedlovec a červený cedr. Typ dřeva vybírejte nejen podle své momentální líbivosti, ale také nezapomínejte na to, aby infrasauna dobře zapadla do vašeho interiéru. Většinou jsou infrasauny umístěny uvnitř domu či bytu, takže na ně nepůsobí nepříznivé vlivy počasí. Pokud byste se rozhodli pro nákup venkovní infrasauny, je potřeba, aby měla speciální povrchový nátěr, kvalitní střechu a silnější izolaci.

Typ topidla

Třetím důležitým bodem při nákupu infrasauny je výběr vhodného topidla neboli infračerveného zářiče. To může být trojího typu, jak je vidět na níže přiložených obrázcích. Nejrychleji infrasaunu vyhřeje první zobrazený zářič – světelné keramické topidlo (Red Light). To vyvine povrchovou teplotu 300– 500 °C, a je tak chráněno speciální ochrannou mřížkou. Rychlou výhřevnost má i keramické topidlo, jež má povrchovou teplotou 250–300 °C, a proto je také chráněno ochrannou mříží. Třetí typ – karbonové topidlo se zahřívá o něco pomaleji, ale distribuce infračervených paprsků je mnohem rovnoměrnější a efektivnější. Jeho povrchová teplota obvykle dosahuje 70–80 °C, takže se ho můžete dotknout i holou rukou. Keramická topidla jsou ve srovnání s karbonovými levnější, ale mají menší životnost – zhruba 8 000 hodin, což při běžném saunování třikrát týdně 45 min znamená kolem 60 let. Karbonové zářiče mají životnost až 12 000 hodin, tedy až 90 let.

 Karbonové_topidlo

Keramické_topidlo

Svetelne-keramicle-topidlo

Vybavení

Protože infrasauna je určena k léčbě a relaxaci, je dobré, aby měla určité vybavení. Dnes už je samozřejmostí osvětlení, rádio či MP3 přehrávač. Některé infrasauny mají i kyslíkový ionizátor a ozónový generátor. Díky tomu pak v infrasauně budete moci dýchat vzduch podobný tomu, jež je ve vysokých horách, a ozón zase slouží jako regulátor imunity. Ionizátor a ozónový generátor ocení zvláště alergici a astmatici. Abyste si infrasaunování užili opravdu kvalitně, doporučujeme si ještě zakoupit saunové esence, které jsou vhodné především při dýchacích potížích. Ke krásnější pokožce vám zase pomůže používání peelingových solí. A stejně jako u jiných věcí, je potřeba infrasaunu udržovat v čistotě. Vhodné čistící prostředky a další užitečné věci k infrasaunám naleznete v našem e-shopu v záložce příslušenství infrasaun.

Pokud sháníte kvalitní infrasaunu, můžeme vám doporučit infrasaunu marimex a infrasaunu hanscraft.