Infrasauny a finské sauny France sauna

France sauna - přední evropský výrobce infrasaun a finských saun

Infrasauny a tradiční finské sauny od předního evropského výrobce France Sauna nabízí možnost vychutnat si saunování přímo u Vás doma. Díky neustálému sledování novinek a kladení důrazu na výrobní náklady, jsou všechny sauny navrženy pro Vaše maximální pohodlí a potěšení z domácí sauny tak může být přístupné všem. Tato filozofie umožnila společnosti France Sauna stát se evropskou jedničkou v tomto oboru. Ucelená řada infrakabin a tradičních finských saun obsahuje více než 27 modelů pro 1 až 5 osob, které skvěle zapadnou do většiny moderních i tradičních interiérů. Všechny modely obsahují nadstandardní vybavení pro zajištění Vaší maximální spokojenosti.

Infrasauny France

Infrasauna je nejčastěji dřevěná kabina vybavená zářiči, které vyzařují infračervené paprsky. Toto záření přirozeně proniká do tělových tkání až do hloubky 4 cm, čímž zklidní a uvolní svaly, aniž by tělo bylo zatěžováno. Toto teplo je mnohem měkčí než u klasické finské sauny a zároveň bez škodlivého vlivu UV záření. účinky

Všechny infrasauny France sauna jsou vybaveny uhlíkovými panely. Není to náhodou, že padlo rozhodnutí právě pro karbonové zářiče, protože jsou nejpokročilejší v oblasti infračervených technologií. Ty produkují infrazáření s delší vlnovou délkou (typ C), která nabízí optimální výkon. To umožňuje široké rozložení teploty ve velmi krátkém čase a s životností mnohem větší, než keramické panely.

Teplotu lze nastavit v rozmezí 18 - 60°C, na kterou se infrakabina vyhřeje během 15 minut a s nižší spotřebou energie, než v klasické finské sauně.

Infračervená energie umožňuje vyšší pocení, to znamená větší čištění organismu. Doporučujeme pít minerální vody či speciální saunové nápoje před a po saunování. Infrasauny mohou být instalovány v jakékoli části domu s připojením do běžné elektrické sítě 230 V.

Vybavení infrasaun France Sauna

Karbonové panely

Kvalitní karbonové infračervené zářiče se starají o rovnoměrné rozložení tepla a jsou energeticky úsporné.

Podlahové uhlíkové zářiče

Přinášejí teplo k lýtkům a částí nohou pod koleny pro ještě lepší rozložení tepla.

Osvětlení

Venkovní a vnitřní osvětlení infrakabiny poskytuje dostatek světla například na čtení, aniž by zároveň jakkoliv rušilo.

Chromoterapie

Vnitřní LED světla pro vytvoření barevné terapie ze všech barev světelného spektra.

Ovládací panel

S venkovním a vnitřním ovládacím panelem rychle a jednoduše nastavíte požadovanou teplotu (18 60 C) a dobu trvání (1 60 minut).

Rádio a MP3 přehrávač

FM rádio a MP3 přehrávač s dvěma stereo reproduktory integrovanými do kabiny, abyste mohli relaxovat při své oblíbené hudbě.

Ionizátor kyslíku

Obohacuje vzduch množstvím záporně nabitých iontů, ničí nežádoucí mikroby, čímž ulevuje lidem s astmatickými a alergickými potížemi, onemocněními dýchacích cest, migrénami či nespavostí a prokazatelně zvyšují duševní i fyzickou výkonnost.

Ozonový generátor

Přitahuje k molekulám kyslíku další atomy kyslíku, čímž okamžitě ničí viry, bakterie a plísně. Lidskému organismu zároveň zlepšuje krevní oběh a stimuluje tvorbu kyslíku v lidských tkáních. Je součástí výbavy řady infrasaun Luxe

V nabídce France Sauna je několik základních řad Infrasaun s širokou paletou barev a velikostí pro 1 až 5 osob. Z této široké nabídky si jistě už dokáže vybrat každý i sebenáročnější zákazník. Kvalita všei infrasaun je na vysoké úrovni, která snese srovnání i s mnohem dražšími infrasaunami ze západní Evropy.

Z kanadského jedlovce v různých barebných odstínech jsou vyráběné infrasauny Apollon, Soleil Blanc a La Provance. Špičkovým materiálem s krásnou kresbou a typickou vůní je pak kanadský červený cedr, z kterého nabízíme řadu Luxe. Všechny modely infrasaun jsou vybavené kvalitními karbonovými zářiči umístěnými také pod lavicí a v podlaze pro příjemný pocit tepla i od podlahy. Běžnou výbavou je pak také ionizátor, LED osvětlení či přehrávač hudby pro příjemnější relaxaci.

Saunování a jeho zdravotní účinky

Ohřátí těla nad normální tělesnou teplotu je příjemné a relaxující. V sauně se uvolňují unavené svaly a zklidňuje stresovaný mozek, protože tělo do krve vyplavuje úlevu přinášející látky jako jsou endorfiny. Zde platí zlaté pravidlo. Setrvejte, dokud se vám to líbí. Přesto je nutno dbát na pocity pálení nosu a kůže obličeje a zvýšeného pocitu horka. Obvykle k němu dochází kolem 15 minut podle teploty vzduchu v prohřívá mě sauny. Velmi důležitý je pitný režim a doplnění látek ztracených při saunování.

Infračervená sauna

Infračervená sauna využívá jednoho ze tří pásem infračerveného vlnění tzv. vzdáleného infračerveného vlnění. Při interakci buněk lidského těla a infračerveného vlnění dochází k přenosu energie a vzniku tepla. Léčebné účinky infračerveného záření jsou připisovány právě působení tepla a prohřátí několik milimetrů silné vrstvy pod kůží.

Podle lékařských studií je pravidelné používání infračervené sauny spojeno s pozitivním efektem na lidský organizmus a bylo vedle podpůrné léčby pohybového aparátu používáno v léčbě onemocnění srdce a cévního oběhu.

Z nejčastějších chorob, u kterých byl pozorován pozitivní efekt infračervené sauny, lze jmenovat onemocnění vysokým srdečním tlakem a poruchy prokrvení končetin.

Je ale nutné zdůraznit, že pokud by případný uživatel infračervené sauny trpěl výše zmíněným nebo jiným onemocněním vyžadujícím užívání léků, je nezbytné informovat svého ošetřujícího lékaře a poradit se s ním o vhodnosti saunování v infračervené sauně.

I zcela zdraví jedinci musí dodržovat určitá opatření spojená s použitím infračervené sauny, mezi které patří zejména správný pitný režim. Během pobytu v sauně dochází ke ztrátám tekutin, zejména kvůli pocení, kdy vedle vody odchází z těla i určité minerály. Příjem dostatečného množství tekutin je doporučován nejen po, ale i během samotného saunování.

Pro doplnění těchto ztrát je výhodné použít určené nápoje, které svým složením pomáhají doplnit tělu potřebné tekutiny a minerály.
Podobně jako během intenzivní sportovní aktivity spojené s pocením, kdy je doporučováno doplnění ztráty tekutin příjmem takzvaných iontových nápojů, je i během a po saunování v infračervené sauně výhodné použít určený nápoj, který ztracené minerály pomůže doplnit. Při přípravě nápoje je třeba dodržet předepsané ředění a množství by mělo odpovídat přibližně ztrátě během pobytu v sauně.