Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Pro registrované zákazníky slevy na bazénovou chemii až 30%. Výhody registrace.

Výprodejové zboží  - ZDE 

V termínu od 19.8 do 25.8.2019 - neodesíláme zboží -věnujeme se dětem ve sportovním oddíle. 
Děkujeme za pochopení a od 26.8.2019 budeme opět připraveni a těšé,e se na Vás

 

Výřivka nebo vířivka?

Jak že je to s tou vířivkou? Skutečně se píše po v "i" a není to výřivka?

Výřivka? Co říkají pravidla českého pravopisu? 

Slov, u kterých se často plete gramatika, je v našem krásném jazyce spousta. Není snadné se orientovat ve všech pravidlech, příručkách a výjimkách. Stejně tak je tomu v tomto případě.
Slovo vířivka je označení pro vířivé vanyvoda se v ní víří. Odvozuje se tedy původně od podstatného jména vír – prudký a točivý pohyb vody nebo vzduchu. Aby byla správně verze výřivka, musela by se odvozovat od slova výr, což je druh sovy, který nemá s vířivou vanou nic společného. 

Splést si správné odvození lze možná i díky řece Výrovce, ale i když zde jde o vodní tok, tak to stále nesouvisí s výrazem vířivka. 
Hledat tak můžete vířivku pro dva, zahradní vířivku nebo nafukovací vířivky, ale určitě ne výřivku pro dva, zahradní výřivku nebo nafukovací výřivky. 

Výřivka nebo vířivka? Jak je to správně?
Zpět do poradny

Přihlášení k odběru newsletteru
Maximálně dvakrát do měsíce Vás budeme informovat o našich novinkách a výhodných nabídkách.

Bazénová chemie pro vířivé bazény, whirlpooly a SPA. Klasická chlorová chemie, bezchlorová chemie GUAA i kyslíkové tablety. Vždy od renomovaných výrobců za skvělé ceny. Většinu zboží odesíláme obratem. Výhody pro registrované zákazníky, poukázky, slevy, akce.
 
Váš nákup