Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Pro registrované zákazníky slevy na bazénovou chemii až 30%. Výhody registrace.

Výprodejové zboží  - ZDE 
 

Předávkování vločkovače

Občas se setkáváme s dotazy, co udělat, když se nám podaří předávkovat vločkovač do bazénu. Vločkovače (flokulanty) jsou velice prospěšné přípravky, které nám pomáhají dodat vodě jiskru, když vysráží jemné nečistoty, na které je filtrace prostě krátká. Flokulant tyto mikroskopické nečistoty vysráží do větších částeček a ty my potom můžeme konečně přes filtraci odstranit. Dávkování ovšem musí být poměrně přesné a stačí většinou jen malé množství aby byl dosažený požadovaný efekt.

Problém nastane, když se to s dávkou přežene. To nám pak voda zbělá ještě více a připomíná spíše mléko, se kterým si nevíme rady. Vločkovač totiž začne regovat "sám se sebou" a když nemá co srážet vytvoří tento mléčný zákal. V tomto případě pomůže zdánlivě protichůdné řešení. Směťte jemné nečistoty, spíše prach z okolí bazénu, trochu odrhněte omítku.. prostě sežeňte si nějaký jemný prach a nasypte jej postupně do bazénu za promíchávání vody. Vločkovač začne reagovat s těmito nečistotami a vysráží je na dno. Ty pak musíte samozřejmě odsát a vyčistit důkladně filraci. Pokud máte velký bazén tak můžete použít cementovápennou směs, kterou použijete místo prachu.

Rozhodně se nedoporučuje vodu vypouštět, protože se vytvoří na stěnách pevná krusta, která opak jde složitě odstraňovat.
Zpět do poradny

Dále si můžete přečíst

Vločkovač

17. 05. 2017
Vločkovače neboli flokulanty.

Co je vyvločkování nečistot?

Co je vyvločkování nečistot?21. 09. 2012
Abyste měli zářivě čistou vodu, je někdy nutné provést tzv. vyvločkování nečistot. Pomohou k tomu určené flokulanty.

Přihlášení k odběru newsletteru
Maximálně dvakrát do měsíce Vás budeme informovat o našich novinkách a výhodných nabídkách.

Bazénová chemie pro vířivé bazény, whirlpooly a SPA. Klasická chlorová chemie, bezchlorová chemie GUAA i kyslíkové tablety. Vždy od renomovaných výrobců za skvělé ceny. Většinu zboží odesíláme obratem. Výhody pro registrované zákazníky, poukázky, slevy, akce.
 
Váš nákup