Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Pro registrované zákazníky slevy na bazénovou chemii až 30%. Výhody registrace.

 V TERMÍNU OD 17.6 do 22.6.2019 ČERPAJÍ ZAMĚSTNANCI  EXPEDICE ŘÁDNOU DOVOLENOU - PO TUTO DOBU NEBUDOU EXPEDOVÁNY ŽÁDNÉ ZASILKY, OBJEDNÁVKY PŘIJATÉ  ODEJDOU V TÝDNU OD 24.6.2019
Děkujeme za pochopení 

Lze použít ve vířivce slanou vodu?

Použití slané vody se zdá pro mnoho našich zákazníků zajímavou alternativou ke klasické bazénové chemii. A to dokonce i té bezchlorové, která je jinak velice bezpečná a nehrozí při ní podráždění pokožky ani při výraznějších zdravotních problémech. Slaná voda je spojená také s našimi zážitky na dovolené u moře, kdy blahodárně působí na naši psychiku šumnění vln a vědomí, že můžeme konečně vypnout a věnovat se jen odpočinku a příjemnému lenošení.

Jak to tedy s použitím slané vody v nafukovacích vířivkách vypadá?

Jednoznačná odpověď je, že nafukovací vířivé vany bohužel nejsou přizpůsobené pro používání se slanou vodou. Konzultovali jsme s technickým oddělením mimo jiné také možnost použití slané technologie u vířivek s titanovým či keramickým topným tělesem (modely nafukovacích vířivek Soho, případně Super Camaro). Ale ani zde jsme nepochodili. Topné destičky mají totiž hliníkový obal a zde je ten problém. Především nejsou zkušenosti, co udělá slaná voda s tím hliníkovým obalem, ale kolegové z technického jsou přesvědčeni, že slaná voda naruší izolační vrstvu topného tělesa a důsledkem toho dojde  k poškození. Proto se zásadně doporučuje nepoužívat slanou vodu. Už jenom vodní kámen (pokud nepoužíváte potřebnou chemii) se postará o z oxidování topného tělesa a následně poškození top. tělesa.

A jak vlastně ochránit topné těleso před korozí v důsledku ukládání vodního kamene? Tomuto tématu se věnujeme v dalším článku: Jak prodloužit životnost Vaší vířivky.

 
Nafukovací vířivky, relax a pohoda
Zpět na výpis článků

Přihlášení k odběru newsletteru
Maximálně dvakrát do měsíce Vás budeme informovat o našich novinkách a výhodných nabídkách.

Bazénová chemie pro vířivé bazény, whirlpooly a SPA. Klasická chlorová chemie, bezchlorová chemie GUAA i kyslíkové tablety. Vždy od renomovaných výrobců za skvělé ceny. Většinu zboží odesíláme obratem. Výhody pro registrované zákazníky, poukázky, slevy, akce.
 
Váš nákup


Navštivte partnerské obchody
z produkce Internetový-prodej.cz
  • koupelna-snu.cz - Široký sortiment koupelnového vybavení: sprchové kouty, vany, umyvadla, koupelnový nábytek, či vybavení kuchyně.
  • matrace-polstare.cz - Spánkem strávíte třetinu dne, maximálně si jej pak užijete pouze s kvalitní matrací, roštem a správným polštářem.
  • svetbonsaji.cz - Široká nabídka bonsají - originálních dárek pro každého, realizujeme japonské a okrasné zahrady.
  • dymky-online.cz - Největší výběr tabákových výrobků - tabák, doutníky a dýmky nejlepší kvality.
  • sakypaky.cz - Sedací vaky a sedací pytle nabízí pohodlné a zábavné sezení v interiéru i exteriéru.