Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Pro registrované zákazníky slevy na bazénovou chemii až 30%. Výhody registrace.

Výprodejové zboží  - ZDE 
 

Jak si vybrat vířivku?

Konečně jste si řekli, že si po všem tom shonu v práci chcete dopřát trochu odpočinku a koupíte si vířivý bazén? Pak je určitě dobré, abyste si před nákupem klasického vířivého bazénu nebo nafukovací vířivky zjistili, na co si při výběru máte dát pozor.
 

Počáteční otázky

V prvé řadě si musíte položit několik otázek, které následný výběr vířivky dost zúží:
 • Pro kolik osob? Tedy jak bude vířivka velká a jaký bude mít tvar.
 • Kde bude stát? Tedy zda sháníte vířivku do svého domácího wellness, které máte v domě či bytě, nebo jestli si chcete koupit venkovní vířivku, na kterou případně umístíte zastřešení. Dalším řešením je také zakoupení mobilní vířivky, kterou lze snadno přemisťovat.
 • Kolik bude stát? Vířivky Comfort a Exclusive jsou dražší variantou, naopak nafukovací vířivky (mobilní vířivky) jsou velmi lákavé nízkou cenou.

 

Rady při výběru

Jestliže už máte v těchto základních otázkách jasno a rozhodli jste se pro klasickou vířivou vanu, měli byste si před nákupem zjistit tyto nejdůležitější informace:
 • Jak dlouho je výrobce na trhu a jestli má osvědčení kvality?
 • Jaké jsou použity materiály ve skořepině?
 • Jestli je vířivá vana plně izolovaná? Aby vám neunikalo teplo a také to ovlivní výdaje za energii.
 • Jaká jsou použita čerpadla? Nekvalitní čerpadla s velkou spotřebou energie, ale neadekvátním výkonem mají zásadní vliv na spotřebu energie. Také se zajímejte, jak jsou čerpadla hlučná, aby vás při relaxaci příliš nerušila.
 • Jaká je použita technologie? Tedy jaká firma dodává elektroniku a ovládací panel (nejkvalitnějšími výrobci jsou Balboa USA či Gecko Kanada).
 • Jaký je počet a typy trysek a také jak je lze regulovat? Tedy jak kvalitní masáž vířivka poskytne. Nejlepší je kombinace všech tří typů trysek – přímé, rotační a vzduchové.
 • Jestli má vířivka osvětlení? Barevné osvětlení pomáhá k lepší relaxaci a je také pěkným designovým doplňkem. Více se o úspěšnosti chromoterapie můžete dočíst zde.
 • Jaké je barevné provedení vany a jaké lze dodat obložení?
 • Jestli lze vanu ještě vylepšit? Tedy například dodat reproduktory, televizor či schůdky

Také ti, kteří se rozhodli pro nafukovací vířivku, by si před nákupem měli především zjistit vyrábějící firmu. Největším lídrem na trhu je společnost Hanscraft, velké oblibě se těší vířivky její řady Mspa. Zajímejte se také o počet a typ trysek, jaká jsou použity čerpadla a co všechno je součástí balení (jestli například termokryt či termopodložka). 
Zpět do poradny

Přihlášení k odběru newsletteru
Maximálně dvakrát do měsíce Vás budeme informovat o našich novinkách a výhodných nabídkách.

Bazénová chemie pro vířivé bazény, whirlpooly a SPA. Klasická chlorová chemie, bezchlorová chemie GUAA i kyslíkové tablety. Vždy od renomovaných výrobců za skvělé ceny. Většinu zboží odesíláme obratem. Výhody pro registrované zákazníky, poukázky, slevy, akce.
 
Váš nákup