Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Pro registrované zákazníky slevy na bazénovou chemii až 30%. Výhody registrace.

Výprodejové zboží  - ZDE 
 

Jak připravit bazén na sezónu - videonávod

Víte jak správně připravit bazén na novou sezónu? Není to vůbec žádná věda. Ale na druhou stranu by se příprava neměla ani podcenit. Když si totiž bazén na začátku správně ošetříte, o to méně budete mít práce s jeho běžnou údržbou po zbytek celého léta. A protože nejlepší je se na vše pořádně podívat, máme tu názorný videonávod jak na to.
 
 

Příprava v několika krocích:

1. Kontrola a příprava filtračního zařízení

Zkontrolujeme stav filtrace, vyčistíme předfitr. Vyměníme kartušovou vložku nebo písek v pískové filtraci. Zkontrolujeme spoje u hadic.

Kartušový filtr    Písková filtrace

2. Mechanické vyčičtění bazénu, očištění stěn bazénu speciálními přípravky

Mechanicky vyčistíme bazén pomocí hloubkové sítě, stěny očistíme prostředkem Laguna Clear či jiným čistícím prostředkem na stěny bazénu. Dopustíme vodu a propláchneme pískovou fltraci v poloze proplach.


Síťka na čištění bazénů Síťka hloubková  Laguna Clear spray

3. Úprava trvdosti vody

V případě použití tvrdší vody, upravíme její tvrdost speciálními prostředky zabraňujícími srážení minerálních látek na stěnách bazénů. Poté necháme puštěnou filtraci 24 hodin.
 
Úprava tvdosti vody - Laguna Ca

4. Regulace pH

Pomocí bazénového testeru změříme pH a podle naměřené hodnoty je buď snížíme pomocí přípravků pH minus nebo naopak zvýšíme hodnotu pH pomocí přípravků pH plus. Necháme řádně promíchat.

Snížení pH - Laguna pH minus  Zvýšení pH - Laguna pH plus  Tester 4 v 1

5. Šokové ošetření chlorovými prostředky

Použijeme rychlou chlorovou desinfekci pomocí přípravků chlor šok. Necháme 24 hodin puštěnou filtraci a máme bazén řádně připravený na sezónu.

Laguna Chlor šok  Laguna Modrý šíp

6. Pravidelná údržba

Pro běžnou údržbu bazénu používáme multifunkční tablety s víceronásobným efektem podle velikosti bazénu v 200g nebo 20g velikosti.


Laguna Triplex  Laguna Triplex  Laguna 6 v 1
Zpět do poradny

Přihlášení k odběru newsletteru
Maximálně dvakrát do měsíce Vás budeme informovat o našich novinkách a výhodných nabídkách.

Bazénová chemie pro vířivé bazény, whirlpooly a SPA. Klasická chlorová chemie, bezchlorová chemie GUAA i kyslíkové tablety. Vždy od renomovaných výrobců za skvělé ceny. Většinu zboží odesíláme obratem. Výhody pro registrované zákazníky, poukázky, slevy, akce.
 
Váš nákup