Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Pro registrované zákazníky slevy na bazénovou chemii až 30%. Výhody registrace.

 V TERMÍNU OD 17.6 do 22.6.2019 ČERPAJÍ ZAMĚSTNANCI  EXPEDICE ŘÁDNOU DOVOLENOU - PO TUTO DOBU NEBUDOU EXPEDOVÁNY ŽÁDNÉ ZASILKY, OBJEDNÁVKY PŘIJATÉ  ODEJDOU V TÝDNU OD 24.6.2019
Děkujeme za pochopení 

Bezchlorová chemie do vířivek GUAA

Když se ponoříme do teplé vody ve vířivém bazénu, chceme především relaxovat a mít pocit naprostého uvolnění. Už proto je naprostou nezbytností křišťálově čistá voda bez jakýchkoliv nežádoucích pachů a pocit dokonalé čistoty.

Ve vířivých bazénech je údržba čisté vody naprostou nezbytností, protože vzhledem k jejímu relativně malému objemu vzhledem k počtu osob a poměrně vysoké teplotě má tendenci se rychleji "kazit" než v klasických zahradních bazénech.

Moderní metodou jak udržet vodu ve vířivce křišťálově čistou je použití bezchlorové chemie na polymerové bázi GUAA. Její působení je velice široké: likviduje viry, plísně, bakterie a také účinně zabraňuje růstu řas. V tomto mají výhodu proti chlorovým přípravkům, které řasy samy nedokážou likvidovat a musíme přidávat do vody navíc samostatné algicidy.

Návod na údržbu vody ve vířivce bezchlorovou chemií

Uvedení vířivky do provozu

 • V první řadě je potřeba mít vířivý bazén naprosto čistý, včetně cirkulačního systému. Pokud máte novou vířivku, stačí běžné propláchnutí ale nevíte li jistě, v jakém stavu je oběhové zařízení, doporučujeme nejdříve vyčistit cirkulační systém, případně očistit stěny vhodným přípravkem (Například Laguna Clear, nebo Hanscraft Cleaner).
 • Po napuštění vody a zapnutí oběhového okruhu by prvním krokem mělo být, obzvláště v případě tvrdé vody, použití změkčovače, který nejen ochrání stěny vířivky před usazováním vodního kamene, ale také topné tělísko, kterému tím výrazně prodlužujete životnost.
 • Dalším krokem je úprava pH na optimální hodnotu 7 - 7,2. Použijte tester pro změření pH a následně přípravky pH minus (je to běžnější příklad pro snížení hodnoty pH) případně pro zvýšení hodnoty pH přípravek pH plus.
 • První dávkování přípravku bezchlorové chemie GUAA Pool Whirplool je 250 ml / 1000 lt vody. Přípravek můžete vlít přímo do vody. Mějte zapnutý oběhový systém, aby se dokonale rozmísil.
 • Pro dlohodobé udržení kvality vody ve vířivce doporučujeme kombinovat použití GUAA Pool Whirlpool s oxidačním přípravkem GUAA Pool Oxi.
 • Dávkování jakýchkoliv přípravků provádějte bez přítomnosti osob ve vířivce. Jakmile se přípravky dokonale rozmíchají můžete se začít koupat.

Pravidelná údržba vody ve vířivce

 • Pravidelně měřte hodnoty pH a upravujte průběžně na hodnotu 7,0 - 7,2. Je to důležité nejen pro účinné působení bezchlorové chemie, ale také tím chráníte svou pokožku a zabráníte korozi technických zařízení vířivky.
 • Průběžné dávkování přípravku GUAA Pool Whirlpool je potřeba v intervalu cca 7 - 14 dní (podle stupně používání vířivky) v dávce 100 ml / 1000 lt.
 • Přípravek GUAA Pool Oxi je důležité používat průběžně také. Zabezpečuje totiž celkové prokysličení vody a pomáhá odstranit organické zbytky. Dávkování přípravku je 1 x za 10 - 12  dní v množství 20 - 25g na 1000 lt vody (zarovnaný uzávěr dózy má přibližně 100g takže čtvrtina na 1 m3). Přípravek rozpusťe v jednom kyblíku vody a můžete nalít na hladinu vířivky nebo ještě lépe přes skimmer, aby došlo k rychlejšímu rozmíchání přípravku ve vodě. Vše samozřejmě při zapnutých tryskách. V případě problémů se zákalem vody a extrémním zatížení se dávkuje častěji. Koupat se můžete zhruba za hodinu.
 • UPOZORNĚNÍ: GUAa POOL WHIRLPOOL a GUAa POOL OXI nepoužívejte společně, dodržujte časové rozmezí 4 až 6 hodin.
 • V případě vyšší pěnovosti vody ve vířivce používejte přípravek GUAA Pool Antifoam. Tento vytváří bílou tekutou emulzi na hladině a účinně tak odstraňuje vzniklou pěnu. Dávkuje se v množství 10ml/m3 vody. Uvedené množství přípravku rozmíchejte v kyblíku s vodou a aplikujte na hladinu vody. Případně můžete použít nalitím do lahve se sprayovou hlavicí a pěnu postříkat.

Křišťálově čistá voda


Zpět do poradny

Dále si můžete přečíst

Kazí se Vám voda ve vířivce? Poradíme vám jak tomu předejít.

Kazí se Vám voda ve vířivce? Poradíme vám jak tomu předejít.18. 01. 2018
Máte doma vířivý bazén a chtěli by jste si užívat pohodlný relax v teplé a křišťálové vodě. Ale nějak to není ono. Voda je za pár dní po napuštění zakalená, někdy ani nedohlédnete na dno. Tvoří se Vám spousta pěny, jen zapnete cirkulační systém a občas se Vám zdá, že voda je cítit. Máme radu jak to vyřešit. Především je nutné vířivý bazén dokonale vyčistit před napuštěním novou vodou...

Jak prodloužit životnost vaší vířivky

Jak prodloužit životnost vaší vířivky11. 01. 2018
Asi nejčastější příčinou problémů bývá zanesení topného tělesa "sanitrem", který se podobně jako ve varné konvici postupně usazuje na topné spirále a snižuje její účinnost, až může zapříčinit její úplné selhání.

Čištění vířivky

Čištění vířivky15. 09. 2014
Po delším používání vířivek se na nás zákazníci obracejí s dotazy, jak je možné, že i když používají bazénovou chemii podle doporučených návodů, po nějaké době v horizontu jednoho až dvou let se stává údržba vody stále obtížnější.

Přihlášení k odběru newsletteru
Maximálně dvakrát do měsíce Vás budeme informovat o našich novinkách a výhodných nabídkách.

Bazénová chemie pro vířivé bazény, whirlpooly a SPA. Klasická chlorová chemie, bezchlorová chemie GUAA i kyslíkové tablety. Vždy od renomovaných výrobců za skvělé ceny. Většinu zboží odesíláme obratem. Výhody pro registrované zákazníky, poukázky, slevy, akce.
 
Váš nákup


Navštivte partnerské obchody
z produkce Internetový-prodej.cz
 • koupelna-snu.cz - Široký sortiment koupelnového vybavení: sprchové kouty, vany, umyvadla, koupelnový nábytek, či vybavení kuchyně.
 • matrace-polstare.cz - Spánkem strávíte třetinu dne, maximálně si jej pak užijete pouze s kvalitní matrací, roštem a správným polštářem.
 • svetbonsaji.cz - Široká nabídka bonsají - originálních dárek pro každého, realizujeme japonské a okrasné zahrady.
 • dymky-online.cz - Největší výběr tabákových výrobků - tabák, doutníky a dýmky nejlepší kvality.
 • sakypaky.cz - Sedací vaky a sedací pytle nabízí pohodlné a zábavné sezení v interiéru i exteriéru.