Rozdílné způsoby čištění vody

Chlorovou vůni i jeho čistící sílu zná každý, kdo alespoň jednou vlezl do bazénu. Ani tento osvědčený čistící prostředek však není všemocný, a tak si dnes povíme o dalších možnostech čištění vody.

Bromové tablety

Hledáte-li méně dráždivou náhradu chlorového čištění, pak je tu alternativa v podobě bromových tabletTato metoda je vhodná jednak pro alergiky, hlavně je jeho uplatnění především v lázních a vířivkách, kde je voda výrazně teplejší, než v klasických bazénech.  

Oproti tomu nevýhodou bromového čištění je jeho nízká schopnost odstranit organické znečištění, nebo také vyšší dávkování, než tomu je u chlorových tablet.

Dávkování bromových tablet se pohybuje v rozmezí od 2 do 6 mg/litr v závislosti na teplotě vody a zatížení bazénu. Pravidelně by také mělo docházet k šokovému čištění vody chloršokem, po kterém bazén důkladně vypusťte a znovu napusťte. Pozor však na přímé kombinování s chlorovými přípravky! Tato kombinace může být až zdraví škodlivá!

Vaše domácí wellness může zachránit některá z našich bromových chemií.

Bromové tablety

Vločkování nečistot

Nečistoty v bazénu lze odstranit i takzvaným vyvločkováním. O co jde? Pomocí prostředků s názvem fluokulany převedete drobné mikročástice na větší celky (vločky), které se již následně dají odstranit běžnou filtrací, či sedimentací. Dokážete tak z vody odstranit zákal, který vzniká zvýšenou koncentrací iontů vápníku, železa a manganu

Tento fyzikálně chemický proces patří mezi ty jednodušší metody, které se hodí v případě, že se čištěním bazénu nechcete příliš zabývat. Nejsou však samospásné a neporadí si se všemi druhy znečištění.

Správný vločkovač pro váš bazén naleznete v naší nabídce.

Laguna Vločkovací tablety

Boj proti řasám

Současné vysoké teploty a časté deště v kombinaci se zanedbanou pravidelnou péčí napomáhají množení řas v bazénech. Pokud vlivem špatného počasí upustíte od důsledné kontroly hladiny chlóru v hodnotách mezi 0,3 - 0,5 mg/lt a hodnoty pH mezi 7 - 7,4, “odměnou” vám bude přírůstek nezvaného nového života ve vašem bazénu.

Řešením a nápravou takto zelené vody je její stabilizace na optimálních podmínkách. Než přejdeme k samotné likvidaci řad, nejprve upravíme hodnotu pH. Pokud je pH stabilizované ve zmíněném rozmezí, přejdeme k šokové terapii chlorem, na který jsou řasy nejcitlivější. Přípravky jako Modrý šíp, či Chlor Super šok CH jsou ideální volbou pro rychlou a účinnou likvidaci. 

Během procesu hubení by měla být neustále zapnutá filtrace i udržován vysoký obsah chlóru. V případě úspěšného usmrcení řas je pak třeba bazén mechanicky vyčistit. Zbytky řas se pak pomocí vločkovače nechají vysrážet a následně se bazénovýcm vysavačem vysají. 

Pokud i vás trápí tento problém, máme pro vás širokou nabídku chemie proti řasám.

Laguna Chlor šok + 50% zdarma

(Téměř) Vše v jednom

Moderní řešení pro celoroční údržbu představují multifunkční tablety Laguna 6v1. Pokud vlastníte menší bazén, který trpí neduhy jakými jsou řasy, přemnožené bakterie, či zakalení vody, může vaše problémy vyřešit jediný přípravek. Likvidace bakterií a řas má v popisu práce, stejně tak funguje jako vločkovač, čímž zlepšuje filtraci vody a tím ji projasňuje a navíc stabilizuje aktivní chlór a tvrdost vody. Pokud chcete zvolit tuto univerzální metodu čištění, naleznete ji v naší nabídce.

Multifunkční tablety 6v1

Přejeme vám úspěšný boj s nečistotami a přímený letní relax u vody!